Wpis z mikrobloga

ktoś tam ładnie bronił 3820 (zlecenia iceberg


@bruhhhhhhhh: no, i zaczyna się słownictwo, którego nie rozumiem, i obrazki, których nie kumam i to mi się podoba. dzięki za próbę odpowiedzi.

mam pytanie, pokazałeś mi US500. rozumiem, że zlecenie iceberg na US500 mogło mieć wpływ i na US100

ale wpływ na dax? i to we wszystkich 3 przypadkach w identyczny sposób?
@Hjuman: tutaj jakbyś chciał poczytać o zleceniach typu iceberg https://www.investopedia.com/terms/i/icebergorder.asp
obrazek to screen z bookmap, można znaleźć na yt live - w wielkim skrócie księga zleceń w formacie graficznym na wykresie

dax jest w tym momencie w sesji online, gdzie nie ma w ogóle handlu na spółkach które go tworzą, więc algorytmy patrzą się na stany, praktycznie odwzorowując sesję za oceanem - nie samo zlecenie a price action (które wynika po
@Hjuman: oczywiście ze ci powiem, w interwale 10 minut może stać się w zasadzie cokolwiek. natomiast największe indeksy są bardzo ze sobą powiązane (SP500 i Nasdaq to w 3/4 to samo), więc taka korelacja jest niedziwna. Wystarczy żeby jakiś fundusz hedgingowy dostał telefon od Marcina i załatwione.