Wpis z mikrobloga

Teściowa ma mieć zabieg na NFZ związany z wycinaniem zmiany w piersi. Jednak lekarz wykonujący zabieg proponuje jakieś lepsze szycie z dopłatą 500 zł, żeby wyglądało to estetyczniej.

Szczerze śmierdzi mi to trochę wałkiem lekarza, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takich dopłatach. Podejrzewam że coś tam nie po myśli NFZ pójdzie i lekarz zarobi sobie dodatkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy ktoś coś może wie?

#nfz #sluzbazdrowia #kiciochpyta #lekarz #chirurgia #polska #zdrowie
  • 6
@rys93: lekarz ujek, nie ma czegoś takiego.

Na jednej porodówce w Lublinie też za "dodatkowe" usługi, typu lepsze zszycie zaczęli kasować i prawie doprowadzili do zamknięcia się, bo jak się rozniosło za co trzeba dopłacać i w jakich stawkach to poród prywatny wychodził xD
@seniorwykopek: wg uzyskanych informacji jakieś lepsze szwy, że mu lepiej wyjdzie szycie czy coś, ale śmierdzi mi to cholernie. Z tego co czytałem, to NFZ się bardzo dopierdziela o to, bo narzucają jak ma wyglądać zabieg i czym, a lekarz chyba szuka dodatku od naiwnych. Bez dopłaty nie może gwarantować jaki będzie efekt końcowy :).
@rys93: niestety przy rządach pisu i tym jak #!$%@? slużbę zdrowia, jesli sie ma kase to lepiej zapłacić dla bezpieczenstwa

To juz nie są lekarze i pielęgniarki - to w większości gruboskórne odpady, którzy mają dobro pacjentów w dupie