Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak mając 8 lat otrzymałem swój pierwszy komputer - Atari XE... kiedy brat ciupał w International Karate, ja miałem dreszczyk na plecach za każdym razem, gdy odpalałem Basic'a i uczyłem się programować z jedynej książki o programowaniu, jaką można było kupić na giełdzie komputerowej;)

I tak już zostało, realizuję się w IT - jedyna rzecz, którą bym powiedział rodzicom poza "dziękuję", to szkoda że nie przycisnęli mnie od małego z matematyki... gdybym był lepszy z matmy, to pewnie wybór szkoły średniej / studiów byłby inny - pewnie również kariera potoczyłaby się inaczej - choć narzekać nie mogę ;).

Puenta - jak dzieciak ma ciągotki do programowania, zapisz go na jakieś zajęcia z matmy (i na odwrót) - ułatwisz mu wybór ścieżki rozwoju ;)

#gownowpis
#przemyslenia
#dzieci
#edukacja
#programowanie
#it
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@brightit: To u mnie podobnie. Też Atari XE, International Karate. Potem Amiga, Lotus, pierwsze PC 386dx, Doom, Studia IT, praca w branży w Wawie. Zawsze miałem smykałkę do inżynierii i poznawania nowych dla mnie technologii. Później zostałem alpinistą przemysłowym, następnie zostałem elektrykiem i zrobiłem SEPy do 15kV (tu zabawne - jednyna opcja której nie zaznaczyłem przed egzaminem to trakcja), a obecnie jestem maszynistą chłodnictwa przemysłowego. Wózkiem widłowym #!$%@? jak Ken Block,