Wpis z mikrobloga

Czy poznamy w końcu umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy? Skarga kasacyjna Prawa i Sprawiedliwości, na wyrok zobowiązujący do rozpatrzenia naszego wniosku, została oddalona.

O sprawie ,,pewnego stowarzyszenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) przeczytacie tutaj:
https://forsal.pl/gospodarka/prawo/artykuly/8625085,nsa-umowa-koalicyjna-informacja-publiczna.html

Wołam:


Dobrego wieczoru!
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
WatchdogPolska - Czy poznamy w końcu umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy? Skarga ka...

źródło: comment_16727680953hWZypeEhRX37ysPolVKIg.jpg

Pobierz
  • 20
@Volki: Obecnie to przyznali już że istnieje, przyznali, że ją mają, obecnie sąd nakazał im ją ujawnić. Sama umowa chyba nigdzie zdefiniowana nie jest jako konkretny podtyp.

Ale to tak samo jak "umowa o zarządzanie magazynem zepsutych lodówek minimalnie trzy lata, a maksymalnie pięć lat po upływie terminu gwarancji", w prawie nie istnieje, a jednak stworzyć ją można i będzie wiążąca. ;)
@TrzezwyIrlandczyk Moje pytanie nie dotyczyło swobody zawierania umów, a istnienia rejestru lub innego dokumentu wytworzonego przez partię, z którego wynika fakt istnienia takiej umowy.

Ta umowa przecież jest tylko na użytek wewnętrzny, bo nie dotyczy formalnie koalicji dwóch partyj, tworzących wspólnie KKW.
@Watchdog_Polska: Zawsze was popierałem, co roku razem z żoną 1% podatku przeznaczałem na waszą fundację ale po akcji w której chcieliście hordę opalonych turystów, sciągniętych przez Rosję na granicę z Białorusią, przyjmować nie patrząc na obowiązujące prawo, a także zagrożenia wynikające z tego działania, przestaliście być dla mnie wiarygodni.
Nie śledzę tematu, ale czy ta umowa jest w ogóle gdzieś zarejestrowana czy istnieje tylko w przestrzeni medialnej?


@Volki: Fakt podpisania umowy komunikowali w mediach Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin, rzeczniczka PiS mówiła też ogólnie o jej zapisach: https://tvn24.pl/polska/umowa-koalicyjna-zjednoczonej-prawicy-co-zawiera-4703329

Pytaliśmy zarówno PiS, Porozumienie i Solidarną Polskę, nie otrzymaliśmy odpowiedzi, że umowa nie istnieje, tylko że zdaniem partii nie jest informacją publiczną.