Wpis z mikrobloga

U mamy na strychu znalazłem takiego dziadka:

Gigabyte GA-M61SME-S2
AMD Athlon 64 X2 3800+
Gainward GeForce 8600 GT 256MB
2 GB RAM

To był mój stary PC i chcę go zreanimować. Da radę zrobić z tego jakiś #retrogaming #retropc ? Ruszy na tym #windows98?

Przy próbie uruchomienia strzeliły kondensatory w zasilaczu, więc jest do wymiany. Planuję też zmienić obudowę na coś mniejszego - możecie coś polecić?
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: Zasilacz z czarnej listy, do tego temat wałkowany milion razy, regulamin punkt 2137: zabrania się wałkowania tematów. Następnym razem będzie ban, tym razem warn. Zamykam temat.

  • Odpowiedz
@L3stko: @kretik112: 98 nie ruszy, no chyba że komuś pasuje praca bez sterów do karty graficznej. Trzeba zostać przy 2000/XP albo wymienić kartę na starszą. No i oficjalnie 98 obsługuje maks. 512MB RAM.
  • Odpowiedz
@L3stko: do płyty głównej i reszty sprzętu sterowniki pewnie będą, acz nie sprawdzałem na 100%. Problemem pozostaje RAM, Z więcej niż 512MB na pokładzie nawet nie dasz rady zainstalować systemu, bo się instalator wyłoży na cyce. A nawet jak się zainstaluje, to będzie bardzo niestabilny (tak, 98 może być jeszcze bardziej nistabilny) - sam przez to przechodziłem te kilkanaście lat temu. Niemniej ponoć obecnie jest już parę metod na obejście tego
  • Odpowiedz