Wpis z mikrobloga

To będzie mój ostatni post na tagu.
Ostatnią dziwną rzeczą dla mnie z uniwersum jest zastój a nawet nie sam zastój co 10 tysięcy lat które minęło a niektóre miejsca w imperium są przesiąknięte jeszcze zniszczeniami z wielkiej krucjaty.
Popatrzcie jak bardzo zmieniła się nasza planeta przez ostatnie 500lat a oni mieli 20 razy tyle i do dyspozycji lepszą technologię, jak się poczyta jak szybko niektóre planety zostały zmodernizowane np z wielkiej krucjaty caliban z świata feudalnego zaczął się stawać światem rojem w przeciągu kilkudziesięciu lat to reszta na tym tle wygląda bardzo dziwnie.

Można sobie to tłumaczyć różnie moim zdaniem o ile mój ograniczony zasób wiedzy o tym uniwersum może coś znaczyć jest to błąd autorów książek i autorów różnych artykułów czy gier.
Warhammer ma być przede wszystkim tabbletopem, cała reszta choć lore jest interesujące to się nie liczy, zmiany są wprowadzane tylko wtedy kiedy potrzeba wprowadzić do bitweniaka na stoliczkach jakieś nowe jednostki, dlatego to uniwersum tak cierpi moim zdaniem. Niezliczony potencjał do filmów/animacji/fanartów ale jak już się pojawiają i okazuje się że fani są w stanie coś fajnego zrobić zaraz gameworkshop to blokuje.

Coś nabazgroliłem to sobie idę, wyszła albo jest zapowiedziana nowa seria książek z 40k kontynuuacja po dark imperium i będę próbował to upolować gdzieś i jeszcze chcę przeczytać całą serię od krwawych aniołów bo już tyle słyszałem takich achów i ochów o dante że w końcu trzeba się za to zabrać. Pamiętajcie dzieci że chaos protect i śmierć gnijącemu ciału imperatora.
#warhammer40k
  • 7
Można sobie to tłumaczyć różnie moim zdaniem o ile mój ograniczony zasób wiedzy o tym uniwersum może coś znaczyć jest to błąd autorów książek i autorów różnych artykułów czy gier.


@Uuroboros: jest to wytłumaczone w lore. Kult Mechanicus zapewnił sobie pełną kontrolę nad technologią w Imperium. Kult uważa, że to co "było" jest święte i nie może być rozwijane a wyłącznie utrzymywane. W efekcie jedyny rozwój polega na odnajdywaniu przedwiecznych Standard
@Uuroboros: Po prostu w Imperium niebezpiecznie jest wymyślać nowe rzeczy, kiedy nikt nie wie jak cokolwiek działa, wszystko próbuje cię zabić (czasem nawet technologia, której nie rozumiesz) i nie masz czasu żeby odsapnąć i się głębiej nad nią zastanowić, bo trzeba produkować technologią, której nie rozumiesz, ciągle całą masę broni, żarcia, energii i innych ważnych rzeczy, żeby wszystko się nie rozleciało.
@Uuroboros: pojedź na bałkany i zobacz ile rzeczy po wojnie w byłej Jugosławii wciąż jest w ruinie. Do tego WH40k jest silnie stylizowane na wieki ciemne, wiele nieprawomyślnych technologii zostaję skazana na zniszczenie, bo Mechanicum ich zwyczajnie nie rozumie albo się obawia, prymat dogmatu nad charyzmatem decyduje o zatrzymaniu technologicznego postępu, wiele technologii z czasów złotej ery jest już niezrozumiała dla Mechanicum, oni ją tylko konserwują, bo zwyczajnie nie potrafią jej