Wpis z mikrobloga

@stan-tookie-1: Właśnie problem w tym, że żeby zachować funkcjonalność np. w takim w szpitalu potrzeba często głębokiej ingerencji w pokrycie ścian, wydzielenie działów, etc.

Ewentualnie pomyśleć nad tym czy utrzymanie zabytku jako szpitala jest bardziej opłacalne czy budowa nowego.


@stan-tookie-1: To jest błędny tok myślenia bo budynek zabytkowy, który nie ma właściciela dbającego i płacącego na bieżąco na wszelkie naprawy(które są kosztowniejsze niż przy zwykłym budynku) zaczyna niszczeć. Po kilku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kenny_kabanie: dawaj tipy jakie miejsca odwiedzić!
@madmat: Stąd brałem info. Jest to mały szpital ale jest to cała kwota inwestycji. Choć nie wiem czy nie jest to tylko oddział. Nawet przy większej kwocie można by za kasę z 500+ wymienić wszystkie stare szpitale w Polsce. http://www.szpitalwrzesnia.home.pl/strona/99-rozliczenie-budowy-szpitala
@bartekppp: wyżej masz link
@mayek: wyżej masz link
@irish71: dokładnie :)
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: akurat na sklodowskiej jest szpital kliniczny gdzieś się studenci muszą uczyć. A śmiertelność niższa niż na Borowskiej bo jest dobrze przemyślany układ szpitala. Na Borowskiej zanim kogoś przewiozą na odpowiedni oddział żeby go ratować to już po pacjencie.
  • Odpowiedz
@czotoco: No niby tak ale 9000m2 to taki szpitalik, a nie szpital :D Ale mniej więcej by się zgadzało bo Kraków budował 110000 m2 za 1,2mld, a jest to na pewno szpital nowocześniejszy.
  • Odpowiedz
@czotoco: Szpital otwarto w 2015 roku, czyli budowano jeszcze wcześniej. Ceny były wtedy "nieco" inne.
A dodatkowo, to tak jak Ci ktoś wyżej napisał: to bardzo mały szpital jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jono to też kwestia tego że z tego co pamiętam na Sklodowskiej nie ma SORu więc też problem mniejszy.

Studenci się przecież ucza w całym Wrocławiu. Do tego obok szpitala na Borowskiej jest piękny budynek z salami do wykładów więc spokojnie by się mogło tam uczyć. Trochę terenu jeszcze jest i jakby się uparli dałoby radę tam ogarnąć na spokojnie część tego co jest na Sklodowskiej. Do tego naprawdę to jak tam
  • Odpowiedz
@fen1x: pytanie czy rolą NFZ powinno być utrzymywanie zabytków, tutaj już lepiej prywaciarzy do tego wciągnąć. Rok temu coś próbowali takiego poprzez "ulgę pałacykową" czy coś takiego, media to wyśmiały ale jak dla mnie jest to krok w dobrą stronę. Niech tacy Sikorscy dbają o dworek a nie NFZ
  • Odpowiedz
pytanie po co zużywać kasę na remont korytarza, w tej chwili spełnia swoja funkcję


@stan-tookie-1: po to żeby pacjenci zdrowieli w przyjemnych, ciepłych, kojących psychikę wnętrzach, mieli odrobinę prywatności a nie w obskornych jaskiniach gdzie echo się niesie a człowiek się odarty z reszty godności.
  • Odpowiedz
@e3b0c: tylko to nie ma takiego wyboru. wiadomo że byłoby super jakby pacjenci leżeli w super warunkach itd tylko nas na to nie stać. Bijemy się o to żeby ludzie nie leżeli na łóżkach na korytarzu, albo w ogóle zęby nie brakowało podstawowego sprzętu czy kadry a nie żeby ściany było odmalowane nie 20 lat temu tylko 5.
  • Odpowiedz
@czotoco: Przecież to wygląda bardzo ładnie. Gdyby jeszcze ukryć instalacje elektryczne pod tynkiem i dorobić bardziej pasujące krzesełka, to wyglądałby bardziej stylowo i estetycznie niż 90% szpitali w krajach Zachodu. Dokładnie tak jak powiedział @stan-tookie-1 - lepiej byłoby spożytkować te środki właśnie na wyposażenie i wynagrodzenia.
  • Odpowiedz
@czotoco: porodowka na starych klinikach na Chałubińskiego wygląda tak samo. Przynajmniej 8 i 3 lata temu tak wyglądała, od tamtej pory nie sprawdzałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@czotoco pozdrawiam, leżałem tam 4 dni na sali z 9 osobami w upał, łóżka rok temu same się poruszają bo nie da się ich zablokować. W łazience masz kibel i prysznic w jednym. Tak. Przy prysznicu stopę dalej masz kibel
  • Odpowiedz
@czotoco: Ja wiem że w NFZ nie najlepiej się dzieje i że brakuje kasy na służbę zdrowia, ale...
tak właściwie to czego chcesz się czepiać na tym zdjęciu?
Podłoga czysta, ściany białe, no jedyne co to ta maskownica na przewody jakoś krzywo zamontowana. No i ogólnie obok widać same kable. Ale to aż taki problem?
Przecież to jest stary, poniemiecki, pewnie i zabytkowy budynek. Budowany ze 100-200 lat temu i być
  • Odpowiedz