Wpis z mikrobloga

@czotoco: pytanie po co zużywać kasę na remont korytarza, w tej chwili spełnia swoja funkcję i lepiej tą kasę ładować w sprzęt konieczny do obsługi pacjentów i wynagrodzenia kadry. Do tego to pewnie jakiś zabytkowy budynek i nie byłoby go tak łatwo i tanio wyremontować
  • Odpowiedz
@czotoco: mam podobno szpital w mieście i nawet krzesełek nie ma tylko ławki xD Stary poniemiecki, do tego wojskowy, jeszcze gdzieś w jakimś zamkniętym pokoju leży szkielet członka SS co był tu na kuracji
  • Odpowiedz
@czotoco: Polowa szpitali w tym kraju tak wyglada. We Wrocławiu to się możemy cieszyć, że niemcy od początku wpadli na pomysł robienia tych szpitali w miarę dobrze więc te budynki dalej mają trochę sensu pod względem rozlozenia.

Inna sprawa, że w takich szpitalach na zachodzie robi się piekne muzea, a u nas dalej sie korzysta.

Cały teren szpitala przy Curie Skłodowskiej powinien być zrobiony jak w Barcelonie jako obiekt muzealny. U
  • Odpowiedz
@czotoco: W środowisku medycznym istnieje taki umowno - nieumowny podział na szpitale specjalistyczne, wojewódzkie i powiatowe. Te wojewódzkie, wielkie, specjalistyczne, wiadomo, są niby lepsze, nowocześniejsze, a powiatowe, to wiadomo - takie "umieralnie" z trzema oddziałami na krzyż. Po co to mówię? A no po to, aby rozwinąć myśl, że szpital MSWiA na Ołbińskiej w środowisku medycznym nazywa się "szpitalem powiatowym we Wrocławiu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dragon7: @Darth_Gohan: Mam ochotę zrobić serię szpitale polskie i pokazać jak to wygląda w rzeczywistości. Jak nie chorujesz to nawet nie masz pojęcia w jakich warunkach przyjdzie Ci się leczyć...
  • Odpowiedz
nie masz pojęcia w jakich warunkach przyjdzie Ci się leczyć


@czotoco: A jedź sobie do nowego szpitala i zobacz co tam jest. Nowy na Kosmonautów jest pierwsza klasa.

Piszę przecież o budowie nowego szpitala.


@czotoco: ale szpitale muszą być też dostępne. Więc nie ma sensu budować nowego gdzieś daleko poza miastem, bo tylko tam jest miejsce.
  • Odpowiedz
@Noami: BO w UK jest tak, bo w DE jest tak... GÓWNO mnie to obchodzi.

Masz we Wrocławiu obiekty które były PIERWSZYMI na świecie kompleksami robionymi pod kliniki które dalej są użytkowane. W UK mimo wszystko masz więcej nowoczesnych szpitali bo kraj zwyczajnie jest ciut bogatszy. Tam też jest syf i tragedia, ale to w każdym kraju na świecie gdzie jest przejadany hajs na szpitale tak to wygląda.

Można by było
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: @Darth_Gohan: Przecież ja mam tą świadomość ale wyjść z podziwu dalej nie potrafię (ʘʘ)

@pwone: Nie wiem. Ja tylko pokazuje jak niewiele potrzeba by doprowadzić do porządku takie miejsce w stosunku do pieniędzy które są przepalane.
  • Odpowiedz
@czotoco: #!$%@? Wy serio myslicie ze u nas mozna sobie od tak wyburzyć a nawet wyremontowac zabytek tak jak się chce? Taki #!$%@?. Jestes właścicielem zabytku to albo go remontujesz tak jak Ci pozwoli konserwator (czyli 2x drozej niz wynosi koszt wyburzenia i wybudowania nowego od początku) albo nie mozesz go ruszyc mimo ze budynek wyglada jak gówno.
  • Odpowiedz