Wpis z mikrobloga

@WhiskeyIHaze: Nie wiem, nie jestem lekarzem. Z tego, co kojarzę, to może być to również objaw schizofrenii co lekarz stara się potwierdzić lub wykluczyć, więc proces weryfikacji jest potrzebny dla dobra pacjenta. W opisaniu tej sprawy nie pomogę bardziej niż Google, więc tam cię odeślę.
@WhiskeyIHaze: Troszkę więcej, bo jednak coś na ten temat wiem, ale absolutnie nie jestem żadnym ekspertem. Nawet nie jestem pewny, czy w Polsce są jakieś dokładne zalecenia co do procesu leczenia takich osób.
Troszkę więcej, bo jednak coś na ten temat wiem


@Panoxar: wiesz to samo co ja. Tyle, że ja uważam, że jakieś 90% ludzi "trans" to problemy, które należy leczyć u psychiatry a nie poprzez operacje czy nakłanianie ludzi, do uznawania swojej choroby psychicznej za normalna.
To tak jak z ludźmi co urodzili się jako zwykli ludzi a czują się jakimś superbohaterem. też im źle w swoim ciele ale nikt ich nie
@WhiskeyIHaze: Właśnie to psychiatra ustala i do niego się takie osoby udają. Operacja korekty płci jest stosowana u osób, u których zostanie zdiagnozowana transpłciowość, mają taką możliwość zdrowotną (niektóre choroby sprawiają, że byłoby to zbyt niebezpieczne) i wyrażą chęć poddania się jej. W około 99% przypadków poprawia ona ich jakość życia. Akceptacja takich osób zrobi to pewnie w 100%. Nie jest to również choroba psychiczna a bardziej fizyczna.
@ol_Io: no ale przecież ten Doug TenNapel to jakiś debil:
- wyzywanie od crazy person
- nie potrafi podać chociaż jednego logicznego argumentu
- "yeah, sure" odpowiada jak mój stary, kiedy tłumaczę mu po raz 2137 jak ma zainstalować nową aplikację na androidzie
- circulus in demonstrando

Nierozumne dziecko w ciele 56-latka. Przy okazji nieświadomie mające większą rację w dyskusji, niepotrafiące z tego skorzystać.
Tak denną dyskusję w stylu "czy baba
@veranoo: Możliwe, że dobre traktowanie takich osób poprawi ich jakość życia, co zwiększy szansę, że przyczynią się one do ich powstania. Poza tym co to za pytanie? Po co piszesz na Wykopie? Powstaną z tego jakieś nowe technologie? Po co mam być kulturalny wobec innych? Powstaną z tego jakieś nowe technologie? Ludziom będzie żyło się lepiej i to wystarczy.
@sing: nie rozbrajaj mnie z przyczepianiem się do czyjejś formy, zamiast do drugiej strony która pcha absurdy pokroju płaskiej ziemi w imię tolerancji
@ol_Io: Pffff, Vaush to akurat spoko lewak jest, wspiera mocno Ukrainę w konflikcie z Putlerkiem i jeździ ciągle po tankistach, nie wali sobie konia do Chin, zwrócił ostatnio uwagę że środowiska lewicowe są obojętne czy wręcz wrogie na problemy dręczące mężczyzn i generalnie chłop jest atakowany i wyśmiewany przez 75% lewicowego środowiska w USA. Wiadomo że jako centro-lewak nie zgadzam się w 100% z tymi całymi genderowymi #!$%@?, które imho służą
no ale przecież ten Doug TenNapel to jakiś debil:

- wyzywanie od crazy person

- nie potrafi podać chociaż jednego logicznego argumentu

- "yeah, sure" odpowiada jak mój stary, kiedy tłumaczę mu po raz 2137 jak ma zainstalować nową aplikację na androidzie

- circulus in demonstrando


Nierozumne dziecko w ciele 56-latka. Przy okazji nieświadomie mające większą rację w dyskusji, niepotrafiące z tego skorzystać.

Tak denną dyskusję w stylu "czy baba może mieć
W książkach o biologii są dwie płcie. W książkach progresywnej socjologii z amerykańskich uniwersytetów może jest więcej, ale to nawet nie jest nauka :)


@maciejze: widać, że nigdy w ręku nie miałeś książki od biologii. (i nie, nie mówię tutaj o płci społeczno-kulturowej cymbałku, tylko o płciach u ssaków w takim stricte biologicznym ujęciu). otóż u człowieka (homo sapiens) płeć wyrażona jest na bimodalnym spektrum. mniej korwina więcej nauki, matołki