Wpis z mikrobloga

  • 10
Spać nie mogę, więc zastanawiam się, kto konstruował sygnalizację świetlną w #krakow ?
Stoi się na skrzyżowaniu, włącza się zielone - jedziesz w prawo, a tu przechodnie też mają zielone! WTF se myślę..., więc wiem skąd tyle wypadków. 15 lat jeżdżę pi Londynie i nigdy nie widziałem tak debilnych przejść dla pieszych jak w krk...
Nie dziwię się, że w Polsce jest tyle wypadków drogowych z udziałem pieszych...
  • 32
  • Odpowiedz
@masqar: jakby tak nie było, to ruch pieszych na skrzyżowaniu musiałby być puszczany indywidualnie, czyli np najpierw droga podstawowa, potem podporządkowane, a na koniec piesi. Zazwyczaj jest tak, że zielone jest dla głównej prosto + podporządkowane dla pieszych, a potem podporządkowane zielone + główna dla pieszych. Tym samym jak chcesz jako pieszy przejść po przekątnej, zajmuje Ci to mniej czasu, bo zazwyczaj nie zdążyłbyś przeciąć obu dróg na jednej zmianie.

Nie
  • Odpowiedz
@masqar norma w tej części Europy, piesi mają ten sam kierunek co ty. Londyn ma całkiem inne podejście gdzie piesi prawie zawsze mają priorytet, a przechodzenie na czerwonym jest w pełni legalne.
  • Odpowiedz
  • 5
@masqar pieszy to jeszcze nic, rowerzysta pędzący 35km/h którego nie możesz fizycznie zobaczyć też ma zielone, tramwaje również ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masqar: Jest to bardzo częste nie tylko u nas w kraju. Bardziej denerwuje jak na takich przejściach często uczęszczanych ludzie idą jeszcze na czerwonym i ty tak samo by pojechać w lewo/prawo może się okazać przejazdem juz na świetle czerwony. Kto był w okolicy zdjęcia ten zna temat, nie zazdroszczę kierowcom autobusów.

Ogólnie dla samych osobówek powinno się odsunąć przyjścia kilka metrów od skrzyżowania i zawsze wtedy w tej luce by
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masqar: jeśli sygnalizator jest w kształcie strzałki to wtedy masz ruch bezkolizyjny i piesi mają czerwone. Jak jest sygnalizator bez określonego kierunku to skręcając w prawo musisz przepuścić pieszych. Tak samo z sygnalizatorem do lewoskretu, jak jest strzałkowy to jest ruch bezkolizyjny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masqar: praktycznie na większości skrzyżowań tak jest dla tego trzeba zawsze to brać pod uwagę i patrzeć na przejście czy nikt nie idzie.
  • Odpowiedz
@masqar: Kraków ma taką politykę, że samochody powinny być tylko dla urzędników i kierowców należy #!$%@?ć prądem ale za to komunikacja miejska nie działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masqar: no tak, najlepiej ponarzekać na Polskę... ciekawe co byś powiedział na Holandię, I to że tam nie tylko piesi ale rowerzyści, I na skuterach też mają zielo e jak skręcasz w prawo.
  • Odpowiedz
@Ra-V-ek: No to akurat jest ok. Idzie na własna odpowiedzialność.
Ale u nas spotykam się z sytuacja przy warunkowym, ze ruszamy sobie właśnie na warunkowym a piesi maja czerwone, dojeżdżamy do pasów a nagle zapala im się zielone. No i tu chyba każdy może się zdziwić. Zero synchronizacji.
  • Odpowiedz