Wpis z mikrobloga

Pora na TOP 20 solistów. Nie piszę "solistek", bo na liście znalazł się jeden rodzynek płci męskiej i... wygrał skubany. Starałem się ograniczać liczbę utworów od jednego artysty, bo inaczej musiałbym wrzucić np. 3/4 albumu Taeyeon. Jak pokazał ten rok, dla mnie zdecydowanie solo > grupy.

1. B.I - BTBT (ft.Soulja Boy, DeVita)
Ostra walka z INVU, ale zdecydowała... choreografia. Aż mi się zachciało tańczyć, czapki z głów przed Aitty Too. Mega kawałek.
2. Taeyeon - INVU
Singiel i cały album absolutny top, a Taeyeon została najczęściej przeze mnie słuchaną artystką zeszłego roku. Możliwe, że w tym tę pozycję utrzyma... nawet jeśli nic nowego nie wyda.
3. Shin Youme - Laggard
OST z "Pamiętnika mojego wyzwolenia". Polecam dramę, polecam utwór. Przez kilka dni nie słuchałem nic innego.
4. Kwon Eun Bi - Glitch
Eunbi przebojem wdarła się na moją playlistę, to pierwszy z trzech jej kawałków w pierwszej dziesiątce. Zupełnie nieoczekiwane brzmienie po mdłym debiucie.
5. Taeyeon - Siren
Ulubiony b-side z albumu roku.
6. Kwon Eun Bi - Underwater
Jak tu utrzymać poziom po świetnym Glitch? Pytajcie Eunbi. Przez moment chciałem nawet zamienić te kawałki miejscami na liście.
7. Kwon Eun Bi - Magnetic
B-side dotrzymujący kroku title trackom.
8. Chung Ha - XXXX
Przez średnie Sparkling trochę obawiałem się reszty albumu. Zupełnie niepotrzebnie. Świetna EP, bardzo podoba mi się kierunek, w którym zmierza Chung Ha. Mam nadzieję, że druga część albumu ujrzy światło dzienne, zanim MNH zbankrutuje.
9. Sunmi - Heart Burn
Uwielbiam. Utwór, teledysk, Sunmi. Trochę żałuję, że jednak nie pojechałem na koncert.
10. Chung Ha - Crazy Like You (feat. BIBI)
Collab, którego się nie spodziewałem. Wyszło przednio.

11. HYNN - Orpheus (feat. Jo Gwangil)
HYNN to zdecydowanie moje odkrycie minionego roku. Wspaniały głos, niesamowite możliwości wokalne i - na szczęście - bardzo dobre utwory w portfolio. Topowa wokalistka w Korei Płd.
12. BIBI - Animal Farm
BIBI na jaką czekałem. Najlepszy kawałek na albumie.
13. Yein - Plus n Minus
Nie słuchałem nigdy Lovelyz, ale solową karierę Yein na pewno będę śledził. Chillowy kawałek, świetnie się go słucha.
14. Sorn - Nirvana Girl (feat. Yeeun)
K-pop czy nie k-pop, na pewno jeden z bardziej chwytliwych kawałków na tej liście. I jeszcze ta Yeeun.
15. Seulgi - Crown
Po teaserach hype był spory, na szczęście album jako całość sprostał oczekiwaniom.
16. Choi Yoojung - Sunflower (P.E.L.)
Pure fun. Świetny teledysk. Yoojung przeurocza.
17. Seulgi - 28 Reasons
Do tej pory nie mogę przeboleć, że teledysk nijak się ma do kapitalnego teasera, ale sam kawałek jak najbardziej na plus.
18. Alexa - Back in Vogue
Chyba najlepszy jak dotąd kawałek Alexy. Mocno wpada w ucho.
19. Monday & ABLE - Love Me or Leave Me
Kawałek z jakiegoś ichniego programu TV. Programu nie oglądałem, ale kawałek był słuchany na okrągło.
20. Ban Seolhee - 달의 광장 (moon dance)
Przesłuchałem, bo fajna okładka i tak oto Ban Seolhee na stałe trafiła na moją playlistę. Cały album spoko. Jak wychodził, miała nieco ponad 200 słuchaczy na Spotify, teraz ponad 56 tysięcy. To chyba niezły wynik.

#kpop #koreanka #taeyeon #eunbi #chungha #sunmi #hynn #seulgi
Pobierz somv - Pora na TOP 20 solistów. Nie piszę "solistek", bo na liście znalazł się jeden ...
źródło: comment_1672697456bDq4dSviGJ09D8rFFsmZxn.gif
  • 3