Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #opel Koledzy podpowiedzieć co takie zachowanie silnika może oznaczać za problem? Czyściłem EGR i przepustnicę w corsie 3 cylindrowej benz i teraz silnik się dusi, co chwilę coś tłucze, to chyba nie problem z adaptacją przepustnicy tylko jakbym może coś źle podpiął ale wszystko wygląda ok i nie wiem. Żadnych błędów nie pokazuje, ani EGR ani wypadanie zapłonu. Tutaj nagranie: https://youtu.be/NwtyGPnhkAE
  • 40
@biskup2k też go telepie na podniesionych obrotach ale trochę mniej, zdjalem przeplywke i trochę kontaktem ja wypsikalem, zaraz złoże i zobaczę bo może trochę przybrudzona byla
@erdetmxt ok ale nie ma żadnych błędów a tak chyba jest przy przepływce albo lewym powietrzu, EGR już by coś wywalił pewnie, po odpaleniu wskakuje przez sekundę na wyższe obroty, buchnie z wydechu i już go zaczyna dusić, czyszczenie przepływki nie pomogło
@tourer: To strzelanie na filmie to jest w dolot? bo ciężko to ocenić po dźwięku z filmu. Oczywiście może być np. jeszcze opcja, że przeskoczył rozrząd, ale jeśli czuć benzyną tak jak pisałeś i do tego strzela w wydech to znaczy, że nie przepala całej mieszanki, czyli może mieć za mało powietrza, może nie palić na wszystkie gary, może lać wtrysk itd.
@erdetmxt no właśnie ten brak błędów mnie dziwi, niby gówno z allegro za 5 dych mam ale błędy wzorowo pokazuje, po odpięciu przepływki czy EGR od razu pokazywało dzisiaj, potem kasuje i po odpaleniu roztrzepańca żadnych błędów
@tourer: jeszcze jedno mi przyszło do głowy - jest jakiś 1 promil szansy, że jakiś twardy kawałek nagaru z egra wpadł w dolot i któryś zawór dolotowy jest podparty i otwarty na stałe. To gdybanie, ale wiele więcej opcji już nie ma.
@tourer: jak chcesz wykluczyć na 100% egr, to go zaślep.
Zobacz czy przesłona w przepustnicy reaguje na gaz.
Ogólnie silnik brzmi bardzo niepokojąco, ale na początek przejrzyj jeszcze raz rzeczy które robiłeś.
Potem grubsze rzeczy, jak na przykład sprawdzenie ciśnienia na cylindrach.