Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, ile płacicie miesięcznie za gaz w #pgnig będąc na taryfie W-3? Fajnie byłoby porównać z kimś mającym w miarę nowy, porządnie ocieplony dom jednorodzinny (nie w szeregu) z kuchenką gazową + kocioł gazowy do grzania wody i ogrzewania.

Troszkę duże te rachunki zaczęły wychodzić i nie wiem czy to aktualne ceny, czy może przyczyną są w 99% nieszczelności, straty ciepła i generalnie rozsypująca się chałupa pełna starych instalacji pamiętających Gierka i do tego ocieplona głównie wiarą, nadzieją i miłością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dom #budujzwykopem #gaz #tauron #wroclaw #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 8
@reptile: masz na fakturze wyszczególnione i cenę i ilość. Porównaj np z zeszłym rokiem. Generalnie ceny gazu nie powinny odbiegać tego co było rok temu i u mnie to się potwierdza. U mnie koło 2,5k zł za ogrzewanie za sezon 150m nowy dom
@reptile dom domowi nie równy. Za listopad i grudzień mam ok 380m³ gazu, czyli ok 1100 zl.

240m², pełne piętro, ocieplenie grafitem 15 cm, a na stropie 20cm, z tym ze garażu i kotłowni nie grzeję, więc 200m². Wysoki salon, plus 4 okna 4x2.5 w tymże salonie powoduję ze trochę muszę na wyższej temp grzać parter aby dogrzać salon.