Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że panuje tu u większości przekonanie, że jak ktoś nie akceptuje banderyzmu to jest za ruskimi. Powiem tak: wg mnie 99% ludzi którzy krytykują politykę historyczną UA i tak ją wspierają bo są empatyczni przynajmniej w minimalnym stopniu i wiedzą że to jest zgodne z naszą racja stanu. Natomiast ten 1% to trolle i sympatycy Putina. Więc nie rozumiem skąd ten krzyk, że jak to można pisać o Banderze? No bo jak ktoś o tym piszę to ruska onuca - czyli idąc tym tokiem myślenia Ukraińcy 1 stycznia grali na rosyjskich skrzypcach mając gdzieś uczucia Polaków, którzy wyszli do nich z sercem wspierając ich na każdym szczeblu. Ja będę ich ciągle wspierał ale nigdy nie będę pisał ani mówił "sława Ukrainie" i wybielal morderców. Bolą was polscy nacjonaliści a tolerujecie ukraińskich. Powiedzmy sobie jasno: jedynymi ludźmi którzy zrobili cokolwiek dla niepodległości Ukrainy są ludzie z pomarańczowej rewolucji, Majdanu, i wojny 2014 i 2022... i nie ma tu nic do rzeczy że trzymali w rękach czerwona czarna flagę bo niestety tak ich wychowało państwo, na micie "nieskazitelnej "UPA, która w rzeczywistości była złożona z bandytów i nie mieli ABSOLUTNIE żadnego wpływu na budowę niepodległej Ukrainy. A to co zrobili Polakom w czasie IIWŚ nie było adekwatne do działań polityki II RP. Dlatego zamiast akceptować ich politykę historyczną działajmy w ten sposób żeby ten mit upadł albo przynajmniej miejmy czyste sumienie. Przecież nawet Duda w lipcu mimo wojny krytykowal i mówił prawdę o działaniach UPA wobec Polaków więc czas na prawdę jest i będzie zawsze.
#ukraina
  • 13
Zauważyłem, że panuje tu u większości przekonanie, że jak ktoś nie akceptuje banderyzmu to jest za ruskimi.


@timeofthe: Co innego nie akceptowac, a co innego nawoływąc do zaprzestania pomocy Ukrainie, bo ktoś na UA odniósł sie do Bandery.

Bolą was polscy nacjonaliści a tolerujecie ukraińskich.


@timeofthe: Różnica jest taka, że ukrainscy nacjonalisci walcza z naszymi wrogami z Rosji. Polscy nacjonalisci czesto posługują się narracja pororsyjską grając na rzecz Rosji.

Dlatego
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: rzadko o tym piszę ale jak cały tag zasypany (tak, także wpisami ubolewającymi że ktoś krytykuje banderę czy porównywanie rzezi wołyńskiej do potopu szwedzkiego xd - swoją drogą ładnie zrownaliscie"bojowników" upa do XVII wiecznych najeźdźców - może i słusznie) to mogę chyba się odnieść?
Bolą was polscy nacjonaliści a tolerujecie ukraińskich.


@timeofthe: Polscy nacjonaliści, póki co, sprawili, że do milionów widzów rosyjskiej telewizji dotarł materiał o działaniach Burego w okolicach Hajnówki (to było po organizacji przez nich marszu tam), PAKP kanonizował ofiary, a ambasador Polski w Mińsku musiał się tłumaczyć przed białoruskim MSZ.
@szurszur: ja nie lubię w ogóle nacjonalizmu bo uważam że jest bezsensowny i nie tożsamy z patriotyzmem. Ja napisałem, że trzeba być konsekwentny w poglądach więc jak nasi nacjonaliści są be to i ukraińscy również być powinni (a ci też wg mnie nie są do końca czyści, pewnie służby ukraińskie mają ich na oku). O tych co chca zaprzestać pomocy to napisałem że to 1% tych co krytykują politykę historyczną Ukrainy.
być konsekwentny w poglądach więc jak nasi nacjonaliści są be to i ukraińscy również być powinni (a ci też wg mnie nie są do końca czyści, pewnie służby ukraińskie mają ich na oku).


@timeofthe: No ja uwazam, że nacjonalisci sa be i nasi i tamci. Ale skoro tamci przynajmniej walcza z naszym najwiekszym wrogiem to nie widze potrzeby aby ich tak samo teraz atakowac.
Już nie raz pisąłem, nawet jakby ISIS
@timeofthe: z tego co ja widzę to jest trochę inaczej. W każdym znalezisku o UPA czy banderze/szuchewyczu jest od zatrzęsienia komentarzy typu: "Widzicie? A My im pogadamy!!111", "Tyle jest warta wasza pomoc dla upadliny fajnopolacy!!", "po wojnie nas zostawią" itp. itd.
Często łapie się na tym, że widzę znalezisko właśnie na temat banderyzmu na ukrainie i mam ochotę je wykopać bo takie sprawy trzeba nagłaśniać, ale potem przeglądam komentarze i widzę
ale w definicjach "patriotyzm" i "nacjonalizm" wymienia się tylko "naród" na "kraj" a reszta to w zasadzie tylko to samo

ja nie lubię w ogóle nacjonalizmu bo uważam że jest bezsensowny i nie tożsamy z patriotyzmem


@timeofthe:
@timeofthe druga sprawa to czy ci co go gloryfikują to za to co zrobił Polsce czy za coś innego? Może to takie głąby ze nawet nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć co się stało i wielbią go za inne zasługi.