Wpis z mikrobloga

@VWgolf3: @wylisiony_afrowiorek: @ushro0m: @Dylonji:

Nie rozumiem Waszego podejścia. Chcecie komuś robić krzywdę, tylko dlatego że obnosi się ze swoim gestem, który wcale nie jest obraźliwy. Może ktoś z jego rodziny był dotknięty i chce żeby ludzie byli świadomi, ja w tym nie widzę nic złego.

Niech sobie każda jednostka robi co chce, tak długo jak to jest neutralne dla innych. Bo Wy tworzycie jakieś paradoksy, że nie będę
  • Odpowiedz
  • 3
@RafDan: Spokojnie, jestem ostatni do robienia komuś krzywdy. Założyłbym się jednak o dobrą flaszkę, że celem tego napisu nie jest budowanie świadomości historycznej przechodniów, a po prostu szerzenie nienawiści w stosunku do naszych gości - Ukraińców. To z kolei potępiam.
  • Odpowiedz
@ushro0m: Szerzenie nienawiści poprzez przypominanie historii?

Kurde, to nie wiedziałem że w szkołach i uniwersytetach na całym świecie szerzy się nienawiść.

Ja to zawsze myślałem że świadomość i edukacja to klucz do oceny sytuacji.

Dobrze że mam wykop i mądrych wykopków.

Ale dalej nie odpisałeś co z Bandera - bo chyba jako gość na Ukrainie widzac ze szef ich wojsk robi sobie z nim foty, to szerzy nienawisc, i co z
  • Odpowiedz
@etxeberia: Ciekawe co z powstaniem warszawskim, przecież Niemcy też u nas są w gościach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyżby Trzaskowski według wykopków szerzył nienawiść poprzez upamiętnianie tych tragicznych wydarzeń?
  • Odpowiedz
  • 1
@RafDan: Oczywistym jest, że 'w szkołach i na uniwersytetach' powinniśmy uczyć i rozmawiać o zbrodni wołyńskiej. Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek nawoływał do wymazania tego wydarzenia z podręczników do historii.

Pozwól, że posłużę się przykładem: kiedy goszczę u siebie w domu znajomych Niemców, nie wywieszam w salonie girlandy 'Auschwitz Pamiętamy', mimo że tak jak spora część Polaków mam w rodzinie przodka, który zginął w Brzezince.

Okoliczności wypowiadania i manifestowania praktycznie czegokolwiek zawsze
  • Odpowiedz
Ciekawe co z powstaniem warszawskim, przecież Niemcy też u nas są w gościach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RafDan: szukasz wsparcia u jednej z bardziej podłych onuc na tagu. Nie chcesz stać z tym typem po jednej stronie barykady.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem Waszego podejścia. Chcecie komuś robić krzywdę, tylko dlatego że obnosi się ze swoim gestem


@RafDan: Wskaż w którym momencie napisałem, że chciałbym komuś zrobić krzywdę.

Niech sobie każda jednostka robi co chce, tak długo jak to jest neutralne dla innych.


@RafDan: Czyli pozwolisz, że mogę wyrazić swoją opinie? Która jest neutralna.

Szefowi wojsk Ukrainskich też będziecie źle życzyć, bo ostatnio wrzucil fote z bandera?


@RafDan: Kto komuś
  • Odpowiedz
kiedy goszczę u siebie w domu znajomych Niemców


@ushro0m: Super porównanie. Dom i prywatni goście, do miejsca publicznego xD

Jedynymi celami, jakie taki napis na samochodzie wystawionym w miejscu publicznym (tutaj akurat bezpośrednio przy wyjściu z dworca głównego w Katowicach) może osiągnąć są:

- sprawienie, że przechodzący obok obywatele Ukrainy poczują się niechciani i obwiniani za czyny innych

- podbudowanie antyukraińskiego nastawienia jednostek podatnych na tego typu tanie zagrywki


Serio?

A
  • Odpowiedz