Wpis z mikrobloga

Miraski, planuję w tym miesiącu upgrade procka w moim komputerku. Aktualnie posiadam Ryzena 5 1600af. Planuję zakup Ryzena 7 5800X3D. Jeżeli chodzi o GPU to posiadam RTX 2060 (Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC PRO 6G) i 16GB RAM. Pytanko. Czy zakup takiego procka do takiej karty ma sens, głównie w gierki sobie na nim gram, więc wydajność to główny cel który mnie interesuje? Da to fajną poprawę wydajności? Gram w Full HD.
#pcmasterrace #komputery #amd #nvidia
  • 20
  • Odpowiedz
  • 3
@sztoosik
Jak jakiś CS na niskich a Ty jesteś aspirującym pro gamerem to można to jakoś uzasadnić, w przeciwnym wypadku na tej karcie to niezbyt imo
  • Odpowiedz
Ryzena 7 5800X3D


@sztoosik: to bezkompromisowy, najszybszy proc do gier na tą platformę, więc na pewno Twój ostatni upgrejd.
Później już tylko zmiana GPU cię czeka, RAMu (nie wiem jak szybki masz) i/lub monitora w przyszłości.

W tym kontekście może być warto, no ale tak jak mówią poprzednicy - Nawet na zwykłym 5600(x), 5700x odczujesz duży skok wydajności i można je zawsze podkręcić, więc może to ci w zupełności wystarczy (a
  • Odpowiedz
MSI B450 GAMING PLUS MAX


@sztoosik: tak, bo masz w biosie samemu łatwo opcję do podkręcenia jak bardzo chcesz mieć takie taktowania jak w 5600x i teraz jest w fajnej cenie na morele za 643 zł
  • Odpowiedz
podkręcenia


@Gorkel: nołp. jedyne co możesz zrobić sensownego z 5800x3d to walnąć -30 all core w Curve Optimizer i sprawdzić CoreCyclerem czy jest stabilnie. Będzie to 4400mhz all core chociaż
  • Odpowiedz
@sztoosik: Do tego 5800x3d to i chłodzenie by wypadało dołożyć. Taki nfs unnboud bez pbo tunera to potrafił mi po 100-110w podskoczyć w peaku i 80 stopni na procku. Jest dość gorący.
  • Odpowiedz
@Gorkel: też prawda, z drugiej strony jak się kupi taki Arctic Liquid Freezer II to do AM5 już też będzie git. U mnie w grach na 3x120mm ~60°C, jedynie instalator Fitgirl Repack wyciska siódme poty z niego i już jest 70-75C wtedy xD
  • Odpowiedz
@Zian: Wysypywał mi się głównie w miejscach gdzie wysokie użycie przechodziło w niemal idle lub gdy długo był obciążony. Najczęściej na końcu kompilacji programu. No i kończyło się to tak, że komputer się zawieszał lub resetował. Nie szło zostawić kompa na „mielenie” bo czasami pomiędzy wątkami też się resetowało.
W grach miałem podobnie. Grasz grasz, jest super i nagle ciach. Reset. Albo grasz grasz -> alt tab discord -> reset.
Próbowałem
  • Odpowiedz