Wpis z mikrobloga

@dominik-gebicz: To ja tylko rzucę kilka rzeczy, ponieważ się przejechałem jak zaczynałem. Społeczność biegaczy jest toksyczna. Teorie są rozbudowane i często sprzeczne ze sobą. Ludzie potrafią sobie skakać do gardeł o technikę oddychania, kadencje kroków, o "właściwym" tętnie nie wspominając.

Nauczyć się poprawnej postawy i biegać, nie wgłębiać się, bo idzie oszaleć... ^^ IMO.
@dominik-gebicz: to generalnie jest proste. Lewa noga, prawa noga. I zapętlić. Ewentualnie możesz zacząć od prawej.

Nie skupiaj się na jakimś #!$%@?, technikach i innych na początek.

Jedyna rada to kup sobie jakieś buty do biegania. Obojętnie jakie, mogą być jakieś tanie z Decathlon. Halówki, zwykle adidasy, itp. to średni pomysł. Ja tak zaczynałem, ale jak potem kupiłem buty do biegania za 70zl to był to całkiem inny komfort.
@dominik-gebicz: tzn aplikacja na pewno nie zaszkodzi żeby mieć jakiś pogląd później jak Ci idzie. Ale nie fiksuj się na jakieś konkretne rezultaty, które chcesz osiągnąć.

Ja w 2022 wróciłem do biegania po kilkuletniej przerwie. Miałem w sumie 3 powroty. W dwóch pierwszych stawiałem sobie jakieś cele czasowe itp. Ogarniała mnie frustracja, że nie dawałem rady, byłem przemęczony. Po prostu nie dawałem rady przez co szybko odpuszczałem. Problemem było, że szybko
@PilotChemitrialsa: Ja tam jestem przeciwnikiem takich planów z tego powodu, że budują nam oczekiwania. A każdy do pewnego poziomu dochodzi w innym czasie. Na początek moim zdaniem po prostu biegniesz sobie powoli jakiś czas, jak czujesz że nie dajesz już rady to przechodzisz do marszu. Zaczynasz sobie od jakiś treningów 20 minut i tyle. Organizm sam Ci powie ile dasz radę.

Z czasem zwiększasz czas biegu, zmniejszasz ilość marszu. Wydłużasz trening
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dominik-gebicz: "biegiem przez życie Skarżyńskiego polecam.
Ja zaczynałem od poziomu -1 mając 40 lat i 100++kg od biegania dwóch minut.
Do 30 minut zajęło mi 10 tygodni dojście.
Ale na kolana nigdy nie narzekałem.
Poszukaj planu do 30 minut.
Po co masz jutro umierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dominik-gebicz: im więcej zainwestujesz tym większa motywacją

Najlepiej takie za 1000 do tego zegarek za 2k i na ciuchy kolejne złotówki.

No nie wydałeś po to tyle kasy żeby nie biegać( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ale na poważnie buty są ważne.
Im starszy jesteś tym ważniejsze.
Przymież longi2 z Decathlon i się przejdź