Wpis z mikrobloga

Cześć Wam,
od jakiegoś czasu myślę nad nauką lutowania i docelowo naprawą padów do Xboxa/Playstation ( ponieważ sam mam z 5, a znajomi łącznie pewnie z 20 zeputych padów) naszła mnie refleksja, że może by się nauczyć naprawiać te nieszczęsne urządzenia, ponieważ podejrzewam że części które się psują kosztują maksymalnie 15 złotych, a kupno nowego Pada to koszt przynajmniej 250-300zł. Poza tym po co tworzyć śmieci jak można naprawić :)

I tutaj też mam do was parę pytań.
1.Czy bez doświaczenia jestem w stanie sie nauczyć naprawiać pady korzystając z intenetu?
2. Czy potrzebuję coś poza - stacją lutowniczą , końcówkami do lutowania, lut ołowiany, topnik , topnika w paście kalafoniowej, rozlutownica i mata.
Czy możecie mi podać jakieś propozycje sprzętów, ponieważ ja jestem kompletnie zielony. Budżet nie za duży na początek , najwyżej jak mi się spodoba to będe upgradować narzędzia

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

#elektronika #elektronarzedzia #naprawiajzwykopem #lutowanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Petnacior: zależy co jest do naprawienia, wymiana baterii DS4 to nawet nie trzeba lutownicy, jak wymiana analogów to już potrzeba trochę wprawy żeby nie zmasakrować płytki.
Lutownica to koszt ok 100-170zł takie minimum, rozlutownica to koszt minimum ok 450zł (trzeba trochę poczytać bo niektóre mają wady fabryczne i się zapychają itp.) alternatywnie można próbować z Hot-air, jest tańszy ale tutaj potrzeba wprawy żeby nie uszkodzić płyty i nie potopić wszystkiego
  • Odpowiedz