Wpis z mikrobloga

Niepokoi mnie dzisiejsza pogoda. Jest ładnie i mało schematycznie, ale za pół roku nie będziemy pamiętać tego dnia i będzie nam obojętne czy pewnego dnia w zimę było zimno czy cieplo, a takie anomalie pogodowe mogą występować na całym świecie coraz częściej. Od kilkunastu lat nie możemy mówić ze w zimę jest dobrze. Nie znam przyczyny dzisiejszej pogody, ale skoro temperatura potrafiła wskoczyć z 6 do 16 stopni na jeden dzień, to co stoi na przeszkodzie by trwało to kilka dni lub tygodni? #pogoda #polska
  • 17
Martwił bym się bardziej że jak w tydzień potrafiło wystrzelić z normalnej pogody -10 do +10 to co będzie w lato.
Ale na plus jest to, że koszty ogrzewania mocno spadły, jest mniejsze ryzyko braku prądu, czy gazu.
ale za pół roku nie będziemy pamiętać tego dnia


@Ocinek: I to jest w tym wszystkim najgorsze. Jak w grudniu przez dosłownie 4 dni mieliśmy namiastkę normalnej zimy to będzie to wypominane teraz przez cały zbliżający się rok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kazdyziomzbierazlom: Masz tu artykuł z NASA odpowiadający na twoje pytania rodem z podstawówki:
https://earthobservatory.nasa.gov/blogs/climateqa/if-earth-has-warmed-and-cooled-throughout-history-what-makes-scientists-think-that-humans-are-causing-global-warming-now/
Zajęło mi minutę znalezienie go.

Mówiąc krótko, tempo zmiany CO2 jak i temperatury jest wielokrotnie szybsze niż wcześniej.

Przeczytaj, potem wróć, przeproś i usuń konto.
@instalacja: nie mam zamiaru przepraszać bo to ty zacząłeś od obrażania mnie. Kiedyś naukowcy zakładali że ziemia jest płaska a ograniczeni ludzie jak ty krytykowali Kopernika bo miał inne zdanie niż naukowcy. 100 lat o niczym nie świadczy, nie wiemy czy trend się nie odwróci w ciągu następnych 100 sam z siebie. Chyba że nasa wynalazła wehikuł czasu albo szklaną kule ma