Wpis z mikrobloga

Ponownie skojarzenie z oczywistością że każdy człowiek inaczej się łamie, czym innym smuci, inaczej radzi z problemamiz czego innego potrzebuje do szczescia. Weźmy dwie osoby w tej samej sytuacji. Jedna osoba będzie chciała się wieszać druga będzie skakać że szczescia.
Albo jedna osoba z danym problemem się załamie totalnie i poskłada jak WTC druga będzie miała na to #!$%@? i ja to nie ruszy.
Nigdy nie przestanie mnie to zadziwiać.

Czasami się zastanawiam jak jako cywilizacja doszliśmy tu gdzie doszliśmy i tyle jest ludzi na świecie..

#przemyslenia
  • 3
  • Odpowiedz
@r5678: ludzie są przewidywalni, wystarczy poznać styl przywiązania noworodka i jego sposób reakcji na bodźce, a to ograniczona ilość. Poznajesz ludzi jako wyjątkowych i ukształtowanych a tak naprawdę to jeden ze schematów już dawno opisanych plus pewne osobnicze cechy. Na szczęście niektórych nadal to zadziwia i wydaje się niepojęte
  • Odpowiedz
@amortyzacja: mylisz się jeżeli uważasz że doświadczenie życiowe nie kształtuje człowieka..

Ponadto styl przywiązania może ulec zmianie właśnie z racji te doświadczenia. Ludzie tak samo mogą się zmienić. Tj inaczej reagowac na bodźce niż reagowali wcześniej.
  • Odpowiedz
@r5678: to prawda, ale jednak to dalej jest warunkowaniem, które można łatwo odszyfrować jeśli zna się mniej więcej jego najważniejsze życiowe punkty kształtujące owo doświadczenie. Też chcę wierzyć, że behawioryści nie mają tak bardzo racji
  • Odpowiedz