Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zawsze uważałem że czysty android to cudo. Lekki itp. od kiedy mam #pixel 4a5G uznałem że się myliłem . Potrafi zamulić( tak wiem, nie najnowszy procesor ale i tak czysty android), nie ma skrótu do NFC i zanim chce coś kupić to się muszę naklikac w ustawieniach xD #android
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BooB: no nie wiem? Może by nikt nie zeskanował mojego telefonu? Wystarczy przenośny terminal, niska kwota bez pinu i ścisk ludzi np stojąc w tramwaju?
@susuke15: musisz mieć odblokowany telefon żeby cokolwiek się stało, po drugie szanse na taki atak są równe temu że ktoś podejdzie na ulicy, spuści Ci #!$%@?, każe odblokować telefon i go oddać - czyli pewnie jakieś są, ale raczej małe :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@susuke15: żeby atak się udał musisz mieć
- odblokowany tel
- nie zauważyć powiadomienia o pobranej należności
Nawet gdyby się to udało firma na którą jest terminal dostaje pieniądze z kilkudniowym opoznieniem jeśli wpłynęło by duzo skarg, pojawiły się charge back całość będzie zablokowana i zwrócona.
@imo0mfg: @BooB: @archi3: dla niskich kwot telefon nie musi być odblokowany ale ekran musi być włączony, czyli i tak odpada kradzież z telefonu w kieszeni
@susuke15: ja się obawiałem, że ktoś ukradnie mi telefon i będzie płacił nim, więc zainstalowałem apke skrót do nfc i to jest lepsze rozwiązanie od skrótu w górnym menu, bo tam można się dostać na zablokowanym telefonie
ale i tak czysty android


@susuke15: czysty android to android bez żadnych GAPPS.
A chyba nie powiesz, że nie masz absolutnie żadnej apki czy to systemowej czy np. dialera lub wiadomości googla? ( ͡º ͜ʖ͡º)