Wpis z mikrobloga

#avatar #kino #film jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał to polecam Avatar: way of water. Poszedłem na ten film z brakiem oczekiwań, poprzednia część nie zapadła mi w pamięć. Wyszedłem z seansu 2D rozstrzęsiony emocjami i mega pod wrażeniem. W skrócie:

*koniecznie idźcie na 3D ! Najlepiej VFR ! Wczoraj zrobiłem sobie drugi seans właśnie w tych technologiach i był to zupełnie inny poziom. Bliżej temu 3D do wirtualnej rzeczywistości niż 3D znanym z innych filmów. Osobiście przestałem oglądać filmy w tej technologii pare lat temu bo efekt przeszkadzał, wydawał się sztuczny (tak jakby postacie były z tektury i rozbite na kilka planów, kilka bliżej, kilka dalej). Tutaj to zupełnie co innego i film bardzo zyskuje w trzecim wymiarze i tak jak wspominałem przypomina to VR!
*Cameron + Woda = mózg #!$%@?, widać ze ten reżyser po prostu kocha podwodne sekwencje i moim zdaniem przeskoczył poprzeczkę ustanowiona przy kręceniu titanica.
*To bardziej film przyrodniczy niż akcji - napracowanje jakie włożono w kreacje świata jest niepojęte. Setki gatunków zwierząt, roślin, krajobrazów. Od samego początku widoki zapierają dech w piersiach i nie pozwalają nawet na chwile odwrócić wzroku
*nie obawiajcie się 3h 20 min - ostatnio przejadł mi się już marvel, szczególnie długie, napompowane epopeje typu avangers w którym od połowy filmu licze na to żeby szybciej się skończył. Gdy widzę ze film ma 2h30mim to wiem ze będę się męczył przez ostatnie minuty filmu. W avatarze kompletnie nie odczułem tego upływającego czasu, co więcej, poszedłem na drugi seans kilka dni później (w 3D to już w ogóle zapomnicie o upływającym czasie)
* nie jest to film idealny - żebyście mnie dobrze zrozumieli, scenariuszowo jest to proste jak budowa cepa, nie ma zwrotów akcji czy jakiś wyrafinowanych zabiegów. Cameron używa prostych środków które jednak działają i na filmie można uronić łezkę a sceny akcji trzymają nas na krawędzi fotela.

TLDR, zachecam do obejrzenia filmu w kinie, koniecznie w 3D. Wspierajmy produkcje w których widać ogrom wykonanej pracy i przełamywanie technologicznych barier . Filmy Marvela w kinie zyskują niewiele, avatar 2 obejrzany poza kinem będzie namiastka pełnego doswiadczenia. Warto wydać 25zl żeby go doświadczyć.
Pobierz Rob300i - #avatar #kino #film jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał to polecam Avatar: way ...
źródło: comment_1672468762XfeQWbXSgyWl5LPFUZwzIu.jpg
  • 25
@Rob300i: Hmmm ciekawe czy będzie opcja obejrzenia tego w VR w takim razie :D w sensie w eng jest na bank, ale jakby był w podobnej cenie to bym sobie na swoim VR zapodał taki spektakl wygodnie z domowej kanapy :)
*W apce BigScreen na quest 2 jest opcja wypożyczania filmów
@Rob300i: No właśnie w grach jestem przyzwyczajony, a ten film to jedna wielka animacja w 24 klatkach co było mega drażniące, w dodatku czasami było widać drgania, nie wiem czy to wina projektora czy nagranego filmu, ale trochę męczyłem się pod koniec, chociaż film był bardzo ładny, a fabuła klasy b
@Rob300i: byłem na imax 3d vfr: film nudny do porzygu, żeby potem przeciągać kulminację w ze 30 minut akcji, bardzo nielogiczny z dużą ilością niedoróbek (jaki mózg zrobił scenę polowania na RYBĘ która wygląda jak NORMALNA RYBA na planecie pozaziemskiej i pokazuje coś takiego na pierwszym planie to powinien wylecieć).
Widać dużo #!$%@? z serii gier monster hunter i capcom mógłby się spokojnie #!$%@?ć ale jeśli mi za to chciwa korporacja
@ReeceWithouterpoon: Jakie zwierzaki w tle w 20 fps? Ten film był zrobiony w 48 i tylko niektóre sceny maja podwojone klatki tak żeby było 24 w dialogach. Wiec skąd nagle inne animacje w poszczególnych scenach.

Co do kradzieży od monster hunter, to wszystkie obce światy a’la ziemia wyglada podobnie. Masz stworzyć zwierze które niby mogłoby istnieć na ziemi ale jest inne i wychodzi ci jakiś taki kolorowy pseudo dinozaur. Chyba ze
@Rob300i: z kradzieżą to pół żartem pół serio bo wielu ludzi dla capcomu tworzyło i wiele prac może być inspirowane lub robione przez te same osoby.
Elementy tła są animowane w mniejszej ilości FPS (czyli całe sceny miały variable frame rate) od planu głównego, żeby oszczędzać $. Ty tego nie zauważyłeś, mnie kłuło w oczy ¯\_(ツ)_/¯