Wpis z mikrobloga

O co chodzi bo ja już nie wiem. Byłem u dentysty bo bolał mnie ząb przy zimnych i gorących napojach/jedzeniu. Rozwierciła, posmarowała maściami, lekarstwami itp. podmuchała wszędzie i niby nic tam nie widziała i nic nie było. Ząb jak bolał tak po 3 tyg dalej boli. Dodam, że podczas całego zabiegu miałem znieczulenie, a jak dmuchała w tego zęba sprężonym zimnym powietrzem to myślałem, że padne na cycki w gabinecie z bólu i nie wstane.
#zdrowie #medycyna #zeby
  • 17
@dsomgi00 mam podobny problem, na początku 2023 będę się brał za leczenie - wrażliwe i odsłonięte szyjki zębów czy coś podobnego. Mam ogarnąć ubytki, odkamienianie i mam mieć przepisane jakieś lekarstwa. Może idź tym tropem też?
@Dzwiedz91: ja nie mam za bardzo ubytków, odkamieniałem zęby w marcu ostatnio, nawet nie widzę żadnego kamienia na zębach obecnie, więc raczej nie jest tak źle, tylko ta wrażliwość na temperature mnie dobija
@SkrytyZolw: Ja miałem podobnie z bólem zęba przy zimnym i dmuchaniu. Ale na RTG nic nie było widać, a w końcu okazało się, że ząb do leczenia kanałowego, jak wiesz :) Co powinno być widoczne na RTG, co wskazuje potrzebę kanałowego? (mam dużą niewiedzę o zębach)

Znaczy się, u mnie na RTG było widać ubytek blisko nerwu w tym zębie i nic więcej
@SkrytyZolw A u mnie dentystka nie widziała zmiany zapalnej, a wydaje się że to wczesne nie jest - na początku 2022 już mnie bolał ten ząb, ale po kilku tygodniach stosowania elmex przestał
@SkrytyZolw: @myszka231: Byłem na RTG i nic nie wyszło, dentysta zrobił mi też jakimś prądem test na żywotność zęba i wszystko git, dalej nie wiem co robić, a z bólu mało co nie klękne jak coś zimnego się napije. No nic, myje elmexem zielonym i sensodyne z novamin, może to coś da.
@dsomgi00: a na zdjęciu CBCT? Zwykła panorama nie jest do oceny pojedynczego zęba, na zdjęciach punktowych też często nie wszystko widać. A sąsiednie zęby badał, jak z ich reakcją? Taki silny ból to na pewno nie nadwrażliwość.
@dsomgi00: wtf xDDD Silny samoistny ból nie jest nadwrażliwością, nadwrażliwość to krótkotrwały ból pojawiający się pod wpływem m.in. zimnych napojów. Ale NIGDY to nie jest sam z siebie bolący ząb.

Sugeruję iść do kogoś innego, najlepiej gdzieś gdzie mają aparat do CBCT.
@SkrytyZolw: i tak właśnie jest u mnie, ból występuje jedynie przy picu czegoś zimnego, zassaniu bokiem zimnego powietrza, albo jak zjem gorący obiad i coś wypije bo jest duża różnica temperatur, przy nagryzaniu i w "spoczynku" ząb nie boli w ogóle
@SkrytyZolw: mam wypełnienie, tak jak mówiłem, on był kiedyś "robiony", potem zaczęło mi się miesiąc temu ta nadwrażliwość na zimno, poszedłem do dentystki, rozwierciła go na nowo, podmuchała, posmarowała lekarstwami, poczyściła, poszperała, wypełniła na nowo i dalej to samo