Wpis z mikrobloga

O Pele to temat-rzeka, ale 3 MŚ na koncie to rekord nie do pobicia, jeśli chodzi o aktualnych piłkarzy. Kosmiczne też miał statystyki, a kariera piłkarza kiedyś trwała do 30 roku życia mniej więcej. Gdzie dzisiaj 35-letni gracze i te okolice(Messi,Di Maria,Lewandowski) dalej grają w Europie i dalej liczą się w różnych plebiscytach. Dla mnie w Pele ważne jest to, że nigdy jak Maradona jako piłkarz nie miał tylu upadków, że można było mu zbudować pomnik za życia i teraz, mimo, że jego gry na żywo nie widziałem nigdy. Tak ma większość. Z Maradoną jest problem, że on idolem pozostanie w kilku miejscach na świecie, ale szybciej będzie się za 10 lat wspominało Messiego. RIP PELE! PS Wiem, że niektórzy kpią z majestatu śmierci i tak dalej, wiadomo większość z nas wyląduje w najlepszym razie w czarnym worku, nie życząc nikomu takich historii jak z pochówkami młodych ludzi co ich COVID zabił, bo ile 90-latka mogło zabić wszystko, łącznie z kantem od szafki, ale zbyt wielu młodych przez sposób leczenia bardziej i nie wpuszczaniu pewnych leków do leczenia już nie ma, więc dzięki bardzo Pele za wszystko!
#pilkanozna
#mecz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestutaj: Liczy się osiągnięcie. Ronaldo brazylijski w 1994 roku nie zagrał minuty, ale jest MŚ 1994, jak i MŚ 2002. Tomasz Kuszczak w Moskwie z MU był zmiennikiem, ale ma medal za wygraną LM. Przykładów jest wiele. Ma 3 i to nie jest do pobicia na tą chwilę. Słynny MEKAMBE jakby zdobył teraz po raz drugi MŚ miałby spore szanse ze względu na wiek wyrównać to osiągnięcie, ale teraz mu
  • Odpowiedz
Tomasz Kuszczak w Moskwie z MU był zmiennikiem, ale ma medal za wygraną LM.


@Sylwiusz89: Liczy się cały turniej, a Kuszczak zagrał wtedy w 5 meczach grupowych.
  • Odpowiedz
@GeWa: Medal za MŚ dostaję każdy członek sztabu szkoleniowego + każdy piłkarz powołany na turniej, tak jest z MŚ. O LM się nie wypowiem, bo pamiętam jakieś obrazki z dekoracji, co odbierał medal piłkarz w swetrze i kuli, ile trzeba rozegrać spotkań, aby dostać medal tego nie wiem. Dla mnie już sam wyjazd na MŚ jako piłkarz zespołu co zdobywa medal to wielki sukces. Za IO 1992 w Barcelonie u
  • Odpowiedz
@odislaw: To samo robił Romario. Oni w Brazylii mają takie podejście, że doliczają mecz o byle co, aby nagle mieć w statystykach 901 bramek strzelonych w seniorskiej piłce niż uczciwie liczonych 730;)
  • Odpowiedz