Wpis z mikrobloga

Mirasy, chciałbym mieć dostęp do SXT LTE6 i LHG LTE6 kompletnie zdalnie


Pytanie jak to ugryźć - ZeroTier nie działa na tych urządzeniach bo one nie są ARM. WireGuard wymaga stałego IP? Można przy użyciu Cloud IP od Mikrotika i wbudowanego VPN? Poratujcie jakimś instruktażem ;(

Póki co trafiam na przypadki jak tu niżej - to chyba wymaga odrębnego HAPa jako serwer PPTP? Chodzi o to żeby było takie 1 urządzenie przed NATem i wpięte do sieci normalnie a nie po LTE (bo wtedy problem też CGNAT)?

LHG LTE6 jest w parze z HAP AC3
SXT LTE6 jest samo lokalnie u mnie i dodam chyba po prostu AP od Mikrotika a nie router hAP.


#mikrotik #siecikomputerowe #sieci #lte #vpn
Saeglopur - Mirasy, chciałbym mieć dostęp do SXT LTE6 i LHG LTE6 kompletnie zdalnie 
...
  • 35
@Saeglopur: Najlepsze rozwiązanie to posiadanie swojego mikrotika w internecie gdzieś, który ma stały adres ip. Wszystkie mikrotiki którymi zarządzasz mają zestawione połączenie sstp do tego głównego mikrotika. Sam też łączysz się do tego głównego mikrotika i masz do wszystkich swoich mikrotikó dostęp
@Supaplex: Brzmi chyba najlepiej i to podejście jak z tego wideo wyżej z tego wynika. Tylko to faktycznie musze sie decydować że wszędzie od teraz będę stosować Mikrotiki a autentycznie przechodze kryzys wiary xD Nienawidze tego interfejsu i konieczności bycia specem teraz i w tym. Ubiquiti chyba bardziej po ludzku to rozwiązało.

vpn do sieci wew i po sprawie.


@houk: Czyli do HAP AC3 który jest podpięty do tego LHG
vpn do sieci wew i po sprawie.


@houk: A no i o to chodziło że w sieciach po LTE (CGNAT) i z NATem podobno jest problem podwójny. Stąd moje pytanie jak? :( Dotąd sie użeram jak cholera cały czas kolejno z różnymi podejściami. IP Cloud od Mikrotika nie wiem czemu też nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: Ja mam serwer swój w necie i mikrotiki do niego sie łącza vpn i z niego mam tunele do wszystkich urządzeń. W domu mam publiczne stale ip :)
@houk: Widze że prędzej sprzedam ten syf. Wczoraj dokumentacja online niedostępna pół dnia, dziś sie dowiaduje że na forum dostałem bana - nigdy w życiu nic tam nie napisałem, zrobiłem konto miesiące temu tylko dlatego żeby widzieć screenshoty które ludzie dołączają.

Musze spróbować bardziej ludzki Ubiquity i koniec. Ten syf zostawie w 1 lokalizacji poza moim terenem gdzie pomagam po przyjacielsku, u siebie na szczęście mam tylko 1 urządzenie dopiero.
Pobierz Saeglopur - @houk: Widze że prędzej sprzedam ten syf. Wczoraj dokumentacja online nie...
źródło: comment_1672401832pkJqVA0M2GzAPqefkpx1vZ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: masz jakiegoś pecha. Mam 24 urządzenia acz żadnego z lte I jedyne co padło po kilku latach to port sfp w jednym switchu :)
@houk: LTE i komunikacja za CGNAT+NAT zmienia postać rzeczy kompletnie. Z naprawde podziwu stałem sie teraz hejterem. Mikrotik widze w takich rozwiązaniach jest tylko dla oddelegowania firmie albo dla speców od sieci.

Ale wygląda na to że znalazłem w końcu coś rewelacyjnego, działa po prostu perfekcyjnie :O Nareszcie, bardzo prosta sprawa :O Mogę nadzorować np tą parę urządzeń i wprost się dostać do WebFig :O
Pobierz Saeglopur - @houk: LTE i komunikacja za CGNAT+NAT zmienia postać rzeczy kompletnie. Z...
źródło: comment_16724032197kQoi3qRODOk59c4oS6ZaD.jpg
Ja mam serwer swój w necie i mikrotiki do niego sie łącza vpn i z niego mam tunele do wszystkich urządzeń. W domu mam publiczne stale ip :)

@houk: @Supaplex: Kierowniku, tzn lepsze podejście z którymś Mikrotikiem do tego wyznaczonym i postawionym (ale co - on musi być przed routerem? bez NAT?) czy VPS bądź własny serwer przy okazji innych zastosowań - jak to rozwiązaliście?

Ja póki co jestem zachwycony
@Saeglopur: Siemka, pisaliśmy jeszcze przed wykopem 2.0 XD Ale nasze komentarze zniknęły chyba że usunąłeś jakiś post dotyczący Mikrotika. Pisałem że zastanawiałem się nad Mikrotikiem LHG 18kat. W końcu go kupiłem, ale mam ten problem co ty że jak ustawię go jako bridge to mój router w ogóle nie widzi sieci, już pomijając brak możliwości konfiguracji. Jedyne rozwiązanie to podwójny NAT co wolałbym uniknąć. Jak w końcu sobie poradziłeś z tym
@lentilek:

W końcu go kupiłem, ale mam ten problem co ty że jak ustawię go jako bridge to mój router w ogóle nie widzi sieci, już pomijając brak możliwości konfiguracji.


@lentilek: Dlatego pisałem że Mikrotik LHG jest routerem i to on ma DHCP, NAT. "Router" TP-Link który zostaje jest realnie jedynie access pointem.
Mirek fachowiec przygotował mi skrypt konfiguracji "routera" (cydzysłów bo on też staje sie AP) Mikrotik HAP AC3
@Saeglopur: Jakbym zakupił ich router, to by nie było żadnego problemu bo bym mógł stworzyć te vlany i wtedy lhg byłby jak bridge a zarazem byłby dostęp do niego wraz z konfiguracją. Bo z tym moim TP-Linkiem to lipa niby ma vlany ale jakieś gotowce jedynie do TV po necie. Póki co lecę na radiówce, która też jest oparta o Mikrotika ale nie mam do niej dostępu to też mam u
@lentilek: Zero VLANow, nie ma co komplikowac na około. LHG/SXT mam jako routery realnie (bo nawet technicznie nimi są) a dalej to access pointy choć z overkillem w formie routerów Mikrotik (teraz już wiem że w 1 przypadku wystarczylby mi własnie konkretnie AP)

LHG jakoś specjalnie konfigurowałeś ? Czy po prostu LTE skonfigurowane + DHCP + NAT ?


@lentilek: Dosłownie tylko tak ALE w lokalizacji gdzie mam LHG LTE6 czyli
@Saeglopur: LHG LTE 6 nie agreguje 2100 + 1800, a na agregacji tych pasm najbardziej mi zależało. Dodatkowo z racji słabego u mnie zasięgu szukałem czegoś co wystawię na dwór, a router w domu + anteny na zewnątrz to z doświadczenia wiem że te kable koncentryczne + przejściówki sporo tłumią i koniec końców prawie nie ma zysku albo jest mały. Jedynie wahałem się między LHG 18 a ATL 18. Ta 2
@lentilek: Tam gdzie mam LHG LTE6 to tez chciałbym docelowo przetestować LTE18 bo mnie ciekawi różnica właśnie w tej agregacji. One dopiero od niedawna są.

LHG LTE 6 nie agreguje 2100 + 1800

To nawet nie wiedziałem i kurde chyba to sie zgadza z tym co widze. Ale przyznam że i tak celowałem Cell Lockiem w to co jest na częstotliwościcach 800 bo to w nich jest realny zysk anteny LHG.