Wpis z mikrobloga

#krakow here. Jakie macie doświadczenia z #uber #bolt również w innych miastach?
Mam wrażenie że doszło sporo ludzi z krajów typu Gruzja/Egipt i innych "egzotycznych" kierunków i jakość aut, usług robi się coraz gorsza. Zauważył to ktoś czy tylko ja miałem pecha? Auto w środku niezadbane, welur o wątpliwym zapachu, raz widziałem poplamioną podsufitkę przybitą pinezkami. Pomijam już świecący się check engine i wyruchane zawieszenie. Do tego różnica kulturowa kierowców - gadają przez telefon we własnym języku, prawie nic po angielsku (nie oczekuję znajomości polskiego) na światłach klepią na whatsupach i innych komunikatorach.
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anderson_: ostatnio korzystałem z Ubera w Katowicach i Krakowie. Wyglądało to tak, że dostaliśmy 3 razy Ukraińca, raz Gruzina, raz Polaka. Ukraińce średnio panimaju, dojechać tam jakoś dojechali, poza tym z Krakowa. Ten jak miał cel na Rynek to nie zczaił się że tam nie wjedzie to wysadził znajomego 1.5km dalej z torbą xD
Gruzin spoko, tylko niemowa. Auta nie miałem do czego się przyczepiać zazwyczaj, no może poza tym check
@Anderson_: chodzi mi o to, że jakieś 2 lata temu zaczęli się pojawiać Gruzini, Tadżyki i inni ciekawi ludzie na uberze. Kiedyś byli sami Ukraińcy i Polacy, teraz rzadko kiedy jest Polak, Ukraińców jest już niewielu a cała reszta to Azja, Kaukaz i okolice.
@Anderson_: W Gdańsku i Trójmieście rządzi Gruzja. Jeżdżą jak chcą i wożą kogo chcą. 50% kursów kończy się anulowaniem przez pasażera i pisaniem do supportu. Latem mnóstwo Pakistańczyków/Afgańczyków/Bliskiego Wschodu. Pozostali to Ukraińcy, którzy jeszcze się nie pokapowali, że na uberku to oni nie zarobią. Jest jeszcze garstka Polaków, ale to rzadkość. Generalnie jakość usług gorsza niż gdziekolwiek, ale czasem jest tanio.

W Sylwestra na pewno #!$%@? mnożniki czy przeliczniki i najdroższą
@Anderson_ w Gdansku ukraina I gruzja, z mojego doswiadczenia. Jeden typ z Ukrainy starszy, ciezko bylo sie porozumiec. Tym bardziej, ze w opisie bylo napisane, ze przyjmuje euro, I ze gotowka tez, a jak chcialam zaplacic to rozlozyl rece. Pokazalam mu przelicznik z googla, to wzial hajs, jeszcze szczesliwy bo z napiwkiem. Reszta przyadkow spoko, nawet jeden ukrainiec mlody taki spoko ziomek. W aucie zawsze czysto.