Wpis z mikrobloga

Hej, zastanawiam się nad wymianą pamięci 64GB na 256GB (+ mam SD 256GB) i tu nie chodzi tyle o miejsce co prędkość, gry z PSP stają się niegrywalne jak w tle Steam coś sobie aktualizuje już nie mówiąc o sprawdzaniu/przepakowywaniu plików po aktualizacji BeamNG które trwało chyba 3-4h ;P ktoś próbował klonowania dysku z rozszerzeniem partycji żeby nie bawić się w instalacje i konfiguracje wszystkiego? Czy po prostu zrobić normalnie pełną instalacje wszystkiego?

#steamdeck
  • 25
  • Odpowiedz
@pggchamp: LCS i VCS super, przy rozdzielczości x3 (czyli w praktyce 9x większej niż na PSP) SD pobiera ok 6-6,5W także to jakieś ponad 6h grania. Obecnie VCS ogrywam oczywiście spolszczone :D
  • Odpowiedz
@O2O2122: no mobilna. W łapach się mieści. Nie jest to konsola typu "Pocket", czyli do kieszeni nie schowasz ale mobilna jak najbardziej. W poprzednie wakacje, steam deck ze mną podróżował w plecaku kiedy jeździłem rowerem po Polsce.

Handheld jak najbardziej.

PS Vita to malutka konsola, mniejsza niż mój smartfon. Porównaj sobie gabaryty do switcha i wtedy aż takiego wrażenia nie robi.
  • Odpowiedz
@ChojaK: Nie chce mi się, miałem kiedyś PSP i jedyne co pamiętam to ból głowy od patrzenia w gówniany mały ekranik, pobawiłem się w złamanie softu odpaliłem Crisis Core i sprzedałem to coś.
  • Odpowiedz
@O2O2122: bo PSP miało mega mały ekranik (4 całe). Steam deck jest już ciut większy.

Tak jak wcześniej pisałem, mój smartfon jest większy (a z przodu jest tylko ekran) niż psp/psvita

Switch jest to już taki tablet, z doczepianymi padami po bokach, steam deck z wbudowanymi.
  • Odpowiedz
Nie no bez jaj, PSP to było fajne dla dzieci 15 lat temu, w tej chwili nawet na 6,5 calach w telefonie tragicznie się gra, już na iPadzie 10,5calowym to całkiem spoko jest.
Ale wracając, co z tym SSD? :D
  • Odpowiedz
@Ari93: eMMC to jest wolna kupa(taka karta SD :D) i to montują do wszystkich netbooków z 2GB pamięci. Nawet jakby tam siadła SATA to też nie miałaby podejścia do pcie nvme w standardzie m.2, moim zdaniem prędkości nie zyskasz, jedynie miejsce. Albo będzie to przyrost niezauważalny.

eMMC 10-70MB
SATA 100-500MB
NVME 1500-5000MB
tak ja to widzę jeśli chodzi o odczucia #!$%@?.
  • Odpowiedz
Ale to dla ery Steamowców, za moich czasów nie było żadnych z #!$%@? launcherów czy skórek na fiuta ptfu pistolecik z tekstur.


@O2O2122: Ok boomer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz