Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś Mirki z pięknego Grodu Kraka? Spieram się z kolegą, Krakusem, na temat zarobków w Polsce. Czy to prawda że w Krakowie, choćby na kasie w Żabce, zarabia się ponad 4,5 tys. PLN na rękę? Osobiście, ciężko mi w to uwierzyć. Proszę o opinie osób zorientowanych :)

#krakow #pracbaza #zarobki
  • 19
@Estebann: może nie na kasie ale tyle zarobi kelnerka, kucharz, barman, kurier, nauczyciel, policjant od razu po szkoleniu 6 miesięcznym (potem więcej), więc najbardziej podstawowe zawody tyle wyciągają w Krakowie, Gdańsku czy Warszawie, tyle zarabia też urzędnik po 2-3 latach pracy zwykle w dużym mieście
@Estebann: Właśnie zmieniłem prace z Warszawy na Kraków (ale wirtualnie bo praca zdalna i wciąż grzeje dupsko w Wawie) i dostałem pensje o wiele lepsza na tym samym stanowisku niż w stolicy. Wiec widać ze Karków się trzyma niezle :)
@paruwczak: zobacz na urząd miasta Krakowa początkowa pensja za etat na pierwsze 6 miesięcy to 4,5k brutto w większości działów po tym czasie podwyżka, dodatki stażowe i 13 pensja, wczasy pod grusza, premie roczne etc. Może was to dziwi ale w dużych miastach 4-5k nawet kierowca autobusu teraz zarobi
@Andczej: ale ja Ci pisze że tyle dają na start, po poł roku masz podwyżkę, pisałem że tyle zarobi byle urzędas z 2 letnim stażem który już nie ma stanowiska młodszy asystent, czy młodszy referent. Obecnie w MPK na start jest 38 brutto za każdą godzinę co daje za miesiąc etatu 4,5 netto na UOP + ekstra płatne nadgodziny i praca w nocy więc są miejsca gdzie tyle dają na start,
ale ja Ci pisze że tyle dają na start


@statystyczny_yt: no jak widać nie

po poł roku masz podwyżkę


pytanie OP jest inne

pisałem że tyle zarobi byle urzędas z 2 letnim stażem który już nie ma stanowiska młodszy asystent, czy młodszy referent.


pytanie OP jest inne
@Estebann: Sam jestem z Krakowa, a że wśród znjomych zarobki to nie temat tabu to sam chętnie opowiem. Jeżli chodzi o źapke to niewiele więcej niż minimalna ale nawet z nadgodzinami ciężko 3500 netto dobić + jak klient cię #!$%@? na kase to musisz oddać ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do barmanów i kelnerek dużo zależy od napiwków bo podstawa to głodówa. Każdy sklep w galeriach reserved,