Wpis z mikrobloga

@Rafal_Baster: wcześniej normalnie ci się modele trzymały? Czy to początek z tą drukarką i masz takie problemy?

Jak wcześniej było ok to może coś temp stołu leci w ch*ja i komputer/czujnik oszukuje skoro nawet PLA ci się odkleja, bo z ABSem to często jest problem jeśli firma fialmetu jest kiepska (Abs+ od DevilDesign jest w miarę łatwy do druku). Obniżyłeś dyszę jak poleciłem?
@KarolaG17 drukarkę już mam ponad miesiąc, dziś pierwsze druki z abs od Spectrum. Może tak być że czujnik temp jest gdzieś pod stołem a z wierzchu jest chłodniej.
Nie obniżałem jeszcze dyszy bo wydaje mi się że pierwsza warstwa jest ok linie ładne równe. Mam opcję z-offset tylko nie wiem czy dać na minus czy na plus ale chyba na minus? Po 0.05mm
@Rafal_Baster: ja mam polecaną drukarkę Pruse, która nie jest chińska a musiałem ustawić na ponad -1.188 z tego co pamiętam i teraz druki są piękne i trzymają się stołu jak na kleju.

Także śmiało progresywnie obniżaj dyszę i obserwuj zmiany, bo każda drukarka, model wymaga indywidualnego ustawienia wysokości dyszy. U jednego wystarczy zrobić -0.3 a u drugiego np. u mnie ponad -1