Wpis z mikrobloga

#usa #pocztapolska #paypal #niewiemjakjeszczemogeotagowaczebybylodobrze #usps #ebay #kiciochpyta #pytanie #pomocy

Mirki, które zamawiają czasem z USA.

Mam pewien problem dotyczący wysyłek z USA. Już pal licho to cło i VAT, niech zapłacę, trudno.

Niestety moja paczka została wysłana przez USPS First Class International Package.

Sporo się naczytałam, że takie paczki po opuszczeniu Stanów nie są już rejestrowane i traktowane w Polsce jako zwykłe listy ekonomiczne. No i bardzo często giną. Nie wiedziałam o tym, że sprzedający wyśle je "First Class" (która jest paczką nierejestrowaną).

Widziałam tylko, że skorzysta z usług USPS. Dostałam maila z trackingiem przesyłki, oczywiście się załamałam, jak zauważyłam FC. Jedyne moje głupie pytanie, to czy ktoś się orientuje co oznacza literka '(R)' przy 'service info'?

Na jednym z forów wyczytałam, że paczka First Class automatycznie zamienia się na Priority Mail po przekroczeniu pewnej wagi. Czy R oznacza, że paczka jest jednak rejestrowana? Bo już nie wiem co robić. Potrzebuję paczki do marca a boję się, że tak jak u innych, dojdzie po 6 miesiącach albo wcale : (

I czy otwierać spór na paypal jeśli paczka nie dotrze do 40 dni od zapłaty?
PonySlaystation - #usa #pocztapolska #paypal #niewiemjakjeszczemogeotagowaczebybylodo...

źródło: comment_khu3M2OUAFVDEliDxeHkOuHru8g5iBq6.jpg

Pobierz
  • 5