Wpis z mikrobloga

Mam ładowarkę z gniazdem USB-C i jak podłączę do nich słuchawki bezprzewodowe, to się nie ładują. Jak podłączę telefon to ładowanie startuje normalnie. Słuchawki są sprawne, jak je wepnę do klasycznej ładowarki z gniazdem USB-A to wszystko działa jak należy.
Jakiś pomysł?

#elektronika #pytanie #telefony
  • 9
  • Odpowiedz
@kiszczak: dioda ładowania na słuchawkach w ogóle się nie zapala.

Może wymagana jest jakaś negocjacja wyzwolenia 5v? Ładowarka obsługuje PD.
  • Odpowiedz
@Z0nk0: ładowarka obsługuje pewnie wyższe napięcia, a słuchawki nie mają tej linii sygnałowej z informacją o napięciu = ładowarka wysyła sygnał do słuchawek "jakie napięcie wariacie?" -> słuchawki cisza, nic nie odpowiadają -> ładowarka "łee pewnie nic nie ma podłączonego, pier*ole nie ładuje" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam tak samo w ładowarce z PD 3.0 i słuchawkami oraz np. latarką ładowaną z USB-C, a przy zwykłych
  • Odpowiedz
  • 2
@Z0nk0 ładowarka pewnie najpierw sprawdza standard PD czyli patrzy czy linie CC są podciągnięte do GND po stronie odbiornika. Jeśli nie są to nie włącza 5V i tyle. Widać słuchawki w swoim złączu usb-c nie mają tych pinów ściągniętych do masy.

@kiszczak nie gadaj głupot jak nie wiesz bo wprowadzasz ludzi w błąd

@FoxX21 każda ładowarka która spełnia standardy USB, QC, PD mimo możliwości obsługi wyższych napięć najpierw zaczyna
  • Odpowiedz
@Tymian: tak, wiem, ale nie każdy odbiornik pomimo złącza USB-C chce załapać i zacząć się ładować, gdy mamy do czynienia z QC lub PD. Tak jak pisałem - mam to samo z jednymi słuchawkami, z latarką oraz z zszywaczem tapicerskim ładowanym przez usb-c.
  • Odpowiedz
@Tymian: @FoxX21 czyli wystarczy, że w słuchawkach dolutuję rezystor pomiędzy GND i CC? Chciałbym to zweryfikować i dobrać odpowiedni rezystor, wiesz może, pod jakim słowem kluczem tego szukać?
  • Odpowiedz