Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FuriousPredators: no chyba ze ladunek statyczny cos upalil. Ja przez lata naprawialem laptopy i jeszcze zaden nie zdechl. A jak w ifonie xD wymienialem baterie to upalilo plyte glowna. (°°
  • Odpowiedz
@FuriousPredators: w końcu musiał być ten pierwszy raz i pierwszy uwalony laptop, ja zanim na pewniaka zacząłem rozkręcać wszystkie laptopy minęło dobre 7 lat i 5 uwalonych sprzętów, które jakimś cudem potem poskładałem tracąc na nich, owszem ale wynosząc jakąś wiedzę co robić a czego niekoniecznie XD
  • Odpowiedz
@HANTEK2: To może być właśnie przez wyładowanie elektrostatyczne.

@Zjem_Ci_nos: @HANTEK2:
Tak swoją drogą jak chcecie w domu naprawiać sprzęty i zadbać trochę o ESD to warto mieć dwie rzeczy:
- mata z podpiętą opaską ESD (opaska ma mieć podpięty kabel do maty) - nie jest to drogie bo kosztuje około 150 zł ale wyrówna potencjał elektryczny naprawianego sprzętu i miejsca pracy,
- koszulka z dobrej bawełny wykonana 100% z
  • Odpowiedz
@FuriousPredators: w miejsce napędu CD/DVD wstaw HDD w przejściówce tzw "HDD caddy" (zwróć uwagę jakiej wysokości ma być przejściówka, bo są trzy - 7mm, 9.5mm i 12.7mm).
w miejsce HDD wstaw SSD.
(dysk m2 zwróć/sprzedaj i kup SSD 2.5")
No chyba, że napęd optyczny jest używany, ale wątpię, a nawet jeśli to lepiej mieć go jako zewnętrzny, a w środku SSD oraz HDD.
  • Odpowiedz