Wpis z mikrobloga

@Normie_Lurker:

Wiesz, kropla drąży skałę, i tak dalej - cicha woda brzegi rwie i dalej....

Katole są obecnie w defensywie, z miliona i sześciu powodów i jedyne co mogą zrobić to spowolnić ten proces - stąd te wszystkie inby na te tematy - zakaz memów, zakaz dowcipów, zakaz grup na Facebook'u z obrazkami na temat kościoła ....

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi - no, ale co w chrześcijaństwie jest prawdziwe?
  • Odpowiedz
@marcinesz: 15 lat? Optymizm. PIS najpewniej przegra. Pytanie czy jak PO wygra to pójdzie za ciosem czy Donald obsra zbroję przed kościołem jak swego czasu przed górnikami.
  • Odpowiedz
@StdPtr:

PiS wygra i przegra - wygra w tym sensie, że będzie miał najwięcej głosów ze wszystkich partii w wyborach, a przegra w tym sensie, że będzie za mało głosów, aby samodzielnie rządzić - i wtedy dopiero się zacznie zabawa na całego - w sensie, że będzie trzeba coś robić, aby mieć większość.

Kościół też pewnie ma haki czy inne teczki na każdego większego polityka - więc dany pacjent za wysoko
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: Dla mnie wiara jest sprawą bardzo intymną. Doczekalismy czasów gdzie mlodzi ludzie, naprawde wierzący i uczący sie o chrześcijanstwie beda szkalowani przez osoby ktore na sile probuja wcisnac komus wiare. To tak nie działa. Ktos wierzy w potwora spaghetti, ktos w reinkarnacje, a ja wierze w Boga.
  • Odpowiedz
@StdPtr: Moim zdaniem opozycje jeśli wygra to na ostrą otwartą wojnę z kościółkiem nie pójdzie, ale to już nie będzie to co kiedyś, kiedy wszyscy rządzący, łącznie nawet z SLD otwierali klechom wszystkie drzwi przed nosem i rozwijali czerwone dywany. To się skończyło w momencie kiedy wyszło na jaw jak kościół jest mocno przyspawany do pisu. Teraz to będzie z ich strony raczej cicha, ale konsekwentna marginalizacja plus bierne przyglądanie się
  • Odpowiedz
@StdPtr: żaden Tusk ani nawet lewica nie będzie walczyć z kościołem. Zreszta nie o to w tym chodzi, chodzi o to żeby przynajmniej kosciol był równy wobec prawa. I tak podniesie się krzyk ze to dyskryminacja i walka z chrześcijaństwem
  • Odpowiedz