Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mieszka w Luton i moze opowiedzieć czy jest tam tak zle jak lubią to czasami ludzie pisac na wykopie? Ceny domów są tam kuszące a dojazd do Londynu bardzo komfortowy.
#uk #luton
  • 28
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: raz ma miesiąc morderstwo gdzieś w centrum i niektóre dzielnice zajęte przez ciapate mafie i patusów - jak jesteś w stanie to przeżyć i się nie wychylać za bardzo to jest jako tako - ale zanim coś kupisz to się przejedź i zobacz sąsiadów.
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: ja mieszkałem tam 3 miesiące w jednej z lepszych dzielnic ale raz jak wracałem do domu, to mi 5 ciapaków upadkowanych w samochodzie zajechało drogę i coś mi zaczęli machać :) jak im uciekłem to stwierdziłem że za bardzo mi to nie odpowiada i się przeprowadziłem do Dunstable - natomiast jest tak czy siak duża społeczność polska tam i ludzie jakoś mieszkają. Ogólnei to zależy czego oczekujesz i co jesteś
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: nie mogę powiedzieć nic o Luton, ale po tej trasie masz sporo miejsc: Bedford, St. Albans i mniejsze miasteczka
St. Albans wyraźnie droższe bo i bliżej Londynu i bardziej renomowane. Ja mieszkam w Bedford. Dojazd jest odczuwalnie dłuższy - koło godziny do St. Pancras ale samo miejsce fajne.
  • Odpowiedz
  • 0
@tptak: St Albans jest super ale raczej poza zasięgiem finansowym. Bradford to jeszcze dalej. Myślałem o Milton Keynes ale to wyglada jak jakieś miasto magazyn.
  • Odpowiedz
  • 0
@tptak: Dodam jeszcze ze obecnie mieszkam na Croydon i uważam ze jest tu #!$%@? a w rankingu jest na 17 miejscu, wiec jak coś jest na 3 i jest o tyle gorsze od Croydon to jednak rezygnuje z tej okolicy.
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: mieszkałem też w Croydon ok 7 lat temu i potwierdzam że Luton jest gorsze w prawie wszystkim - chociaż dreszczyk emocji spacerując w nocy jest podobny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na północ od Londynu tam gdzie fajnie się w miarę mieszka tam ceny wszędzie będą zaporowe. Kompromisem jedynie są niektóre nowe dzielnice, gdzie Council wstawia patusów i jeździ sporo zamaskowanych chavsów w kominiarkach albo na rowerach
  • Odpowiedz
@Foyth: @DrGreen_2: Bedford, nie Bradford.
No jest jeszcze dalej. W sumie nie pamiętam co robisz. Mieszkam na wsi na obrzeżach po stronie stacji kolejowej, światłowód do domu jest, do Londynu jeżdżę raz lub dwa na miesiąc, dzieci mają 15 minut do szkoły rowerem. Jeśli pracujesz zdalnie to to jest świetna opcja
  • Odpowiedz
  • 3
@DrGreen_2 żadne miasto przy lotnisku nie jest fajne - hałas powoduje, że spokojni ludzie nie chcą tam mieszkać a na ich miejsce przychodzą ludzie, którzy liczą na darmowe pieniądze po wyjściu z samolotu więc nawet się nigdzie dalej nie przenoszą, bo nie mają rodziny a inny powód zmiany miejsca zamieszkania (czyli praca) ich nie dotyczy.
W Luton jest sporo przestepstw, włamań, wyciętych katalizatorów, zabaw z nożem itp - typowe problemy miast które
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: tak z ciekawości to co Ci nie pasuje w Croydon? Jak mieszkasz na #!$%@? spocie to zmień mieszkanie i tyle bo Londyn jak wiesz jest w 90% taki sam albo pomysł o migracji w drugą stronę, jak już koniecznie lotnisko to okolice Gatwick-obędzie się bez patoli z Luton czy Dunstable...
  • Odpowiedz
Ceny domów są tam kuszące a dojazd do Londynu bardzo komfortowy.


@DrGreen_2: Zobacz sobie miasteczka wzdłuż A1, bardziej tradycyjna i malownicza okolica (Hatfield, Stevenage, Welwyn, Biggleswade, St. Neots). Z dojazdem może być różnie, z uwagi na korki, szczególnie od Stevenage.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak już koniecznie lotnisko to okolice Gatwick-obędzie się bez patoli z Luton czy Dunstable...


@chef_r2r: w Dunstable nie ma patoli, to jest prędzej miasto emerytów. A co do Gatwick, to trzeba uważać na Crawley, bo tam też nie jest za ciekawie.
  • Odpowiedz
  • 0
@chef_r2r: Croydon to dziura w której nic nie ma, centrum wyglada jak opuszczone miasto duchów, dużo podejrzanych rzezimieszków chociaz moje mieszkanie jest w ok okolicy. Szukam teraz bardziej stronę Reading, potrzebuje w miarę normalny transport w okolice zachodniego Londynu.
  • Odpowiedz