Wpis z mikrobloga

Hej Mircy,
Od długiego czasu noszę się z zamiarem przywrócenia dysków hdd z muzyką i zdjęciami. Opcja z dedykowanym PC z linuxem/serwerem nie sprawdzi się ze względu na rozmiar (i złożoność) i rozważam dwie dedykowane opcje.

Jaka jest główna różnica między obudowami np. Mediasonic ([link (https://mediasonicstore.com/products/mediasonic-4-bay-3-5-sata-hard-drive-enclosure-usb-3-1-gen-2-10gbps-usb-type-c-usb-c-hf7-su31c) a NAS np. Synology jeślo chodzi o funkcjonalność?

Czy Synology i podobne może działań offline jako dysk po USB żeby sobie odpalić mp3 lub czasem wrzucić zdjęcia czy zawsze musi być podpięty do sieci?

Zastanawiam się jakich funkcji potencjalnie może mi brakowaç jeśli wybiorę Mediasonic.

#backup #nas #komputery #dyski #serwery #synology
  • 5
@hero207: Serwery NAS jak nazwa mówi, są pamięcią sieciową - czyli dostęp tylko za pomocą sieci (np. Lokalnej). Niektóre Qnapy z tego co pamietam maja Thunderbolty i można podłączyć bezpośrednio do kompa. Ale jak chcesz tylko za pomocą USB to szukaj czegoś co się nazywa DAS
@mzuczek: Ok, czyli wygląda na to że jeśli chcę sam ręcznie zarządzać strutkurą plików i nie potrzebuję dostępu przez wifi / internet to faktycznie DAS się sprawdzi.

Jesteś w stanie polecić jaką markę lub model? Użyłem Mediasonic jako przykładu bo nie widzę markowych urządzeń tego typu na rynku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sqbi_: lepszy hardware w qnap już trochę się zdezaktualizował, a właściwie to nigdy nie był wart tego #!$%@? softu.

Chyba że lubicie mieć malware i crypt lockery nawet przy poprawnej konfiguracji, bo się przy upgrade samo zmieniło się :)