Wpis z mikrobloga

@Gammaman: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dwójke dzieci prawie doroslych. Moich dzieci. Zaszczepiłem w nich prawidłowe spojrzenie na świat. Na pohybel ksenofobicznym prawicowym świniom
  • Odpowiedz
@waro: Ciekawy jestem, czy Ty też pomagasz ludziom jak Janina Ochojska ze swoją fundacją? Oni jak na razie pomogli 40 milionom ludzi. Zaczynając od ofiar wojny w Jugosławii, przez Afganistan, Syrię, Irak, kończąc na Ukrainie. Żaden człowiek nie jest nielegalny. Od 1936 do 40 roku z Polski wyjechało łącznie ponad 5 mln ludzi. W większości emigranci zarobkowi jak i uciekający przed wojną. Od 1946 do 1982 z Polski wyemigrowało ponad
  • Odpowiedz
@Laserjet: nie, oni uciekają przez biedą i pensją w wysokości 28 dolarów na miesiąc. Tak samo jak Polacy od 1946 do 1989 roku. W 1978 roku, mój wujek pomógł w RFN odholować samochód Niemce z autostrady do warsztatu. Dała mu za to 30 marek, bo wiedziała, że jest z Polski. 30 marek DE odpowiadało wtedy prawie miesięcznej pensji Polaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: zdradzę ci sekret - dobre uczynki nie wymazują złych i odwrotnie. Jeśli myślisz że nie można skrytykować kogoś bo coś tam i fundacja charytatywna może być jakąś magiczną kartą, ktorą można przebić wszystko i zakończyć dyskusję - to jesteś w błędzie.

A ja już serdecznie dość mam takiego bezmyślnego hejtowania straży granicznej, bo komuś się wydaje, że może wyzywać wszystkich od wszystkiego czując przy tym jakąś moralną wyższość.
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: Ale co to za twierdzenie, jak ktoś zrobi dobry uczynek to znaczy że może zrobić zły, jak Putin wpłaci na fundacje praw człowieka to znaczy że może mordować na Ukrainie, przybiegniesz i napiszesz ciekawe czy ty też pomogłeś tak jak Putin
Trzeba mieć zwoje mózgowe gładkie jak tafla szkła by usprawiedliw niegodziwość dobrym uczynkiem
  • Odpowiedz
@PDCCH: oczywiście nie ma racji, co potwierdzili zresztą wysłannicy ONZ. Cierpieniom tych ludzi "winni" są ci którzy ich tam wysłali, zwiedli obietnicami i wręczyli narzędzia do forsowania zewnętrznej granicy UE, oraz zrobili za nimi odziały zaporowe. Oraz ewentualnie oni sami - ci którzy postanowili za metodę dostania się do Europy postanowili wybrać atakowanie funkcjonariuszy PL i niszczenie zapory. Dziś wiemy już zresztą że była to akcja służ RU-BY będąca częścią
  • Odpowiedz
@waro: Tutaj nie chodzi o hejtowanie straży granicznej, ale rządu. Bo straż graniczna wykonuje rozkazy, i odpowiada z taką siłą argumentów, jakiej używają uchodźcy. Tylko że w Polsce rząd robi to źle. Zamiast podać głośno informacje, że przyjmiemy np. 2000 osób przez cały rok, bo zbudowaliśmy dla tylu osób zamknięte obozy i weryfikacja zajmuje dużo czasu, i wpuszczamy tylko osoby z pełną dokumentacją. Takie informacje trzeba rozpowszechniać na bliskim wschodzie.
  • Odpowiedz