Wpis z mikrobloga

@waro: Ciekawy jestem, czy Ty też pomagasz ludziom jak Janina Ochojska ze swoją fundacją? Oni jak na razie pomogli 40 milionom ludzi. Zaczynając od ofiar wojny w Jugosławii, przez Afganistan, Syrię, Irak, kończąc na Ukrainie. Żaden człowiek nie jest nielegalny. Od 1936 do 40 roku z Polski wyjechało łącznie ponad 5 mln ludzi. W większości emigranci zarobkowi jak i uciekający przed wojną. Od 1946 do 1982 z Polski wyemigrowało ponad 4
@Laserjet: nie, oni uciekają przez biedą i pensją w wysokości 28 dolarów na miesiąc. Tak samo jak Polacy od 1946 do 1989 roku. W 1978 roku, mój wujek pomógł w RFN odholować samochód Niemce z autostrady do warsztatu. Dała mu za to 30 marek, bo wiedziała, że jest z Polski. 30 marek DE odpowiadało wtedy prawie miesięcznej pensji Polaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dlugi-gr: zdradzę ci sekret - dobre uczynki nie wymazują złych i odwrotnie. Jeśli myślisz że nie można skrytykować kogoś bo coś tam i fundacja charytatywna może być jakąś magiczną kartą, ktorą można przebić wszystko i zakończyć dyskusję - to jesteś w błędzie.

A ja już serdecznie dość mam takiego bezmyślnego hejtowania straży granicznej, bo komuś się wydaje, że może wyzywać wszystkich od wszystkiego czując przy tym jakąś moralną wyższość.
@PDCCH: oczywiście nie ma racji, co potwierdzili zresztą wysłannicy ONZ. Cierpieniom tych ludzi "winni" są ci którzy ich tam wysłali, zwiedli obietnicami i wręczyli narzędzia do forsowania zewnętrznej granicy UE, oraz zrobili za nimi odziały zaporowe. Oraz ewentualnie oni sami - ci którzy postanowili za metodę dostania się do Europy postanowili wybrać atakowanie funkcjonariuszy PL i niszczenie zapory. Dziś wiemy już zresztą że była to akcja służ RU-BY będąca częścią przygotowań
@waro: Tutaj nie chodzi o hejtowanie straży granicznej, ale rządu. Bo straż graniczna wykonuje rozkazy, i odpowiada z taką siłą argumentów, jakiej używają uchodźcy. Tylko że w Polsce rząd robi to źle. Zamiast podać głośno informacje, że przyjmiemy np. 2000 osób przez cały rok, bo zbudowaliśmy dla tylu osób zamknięte obozy i weryfikacja zajmuje dużo czasu, i wpuszczamy tylko osoby z pełną dokumentacją. Takie informacje trzeba rozpowszechniać na bliskim wschodzie. Nikt