Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, potrzebuje porady - sam nie wiem co powinienem zrobić, a spojrzenie z innej perspektywy pomoże mi podjąć decyzję.

Pracuje dla małej firmy (branża IT, ale na tyle hermetyczna odnoga że nie chce publicznie się przyznawać xD), w której aktualnie zarabiam 4 tysiące złotych na rękę. Brak możliwości pracy zdalnej, dojazd do pracy to 15 minut. Jest to moje pierwsze doświadczenie z IT.

Dostałem ofertę pracy od o wiele większej korporacji, za 6 tysięcy na rękę, do tego benefity pokroju służbowego samochodu itd. (Rzeczy na które nie mam co liczyć w aktualnej firmie, ze względu na jej wielkość) - możliwość pracy zdalnej, obowiązkowy dojazd do biura raz w tygodniu (godzina w jedną stronę)

Pracuje tutaj dopiero 9 miesięcy (Nie, nie mogę dostać podwyżki, już o tym rozmawiałem xD) i sam nie wiem czy to nie jest odpowiedni moment aby skakać gdzieś dalej - za większymi pieniędzmi.

Lubię bardzo mój team, boję się że nie poradzę sobie w nowym miejscu i że po przejściu będę czuł się tam o wiele gorzej

Co byście wybrali?

#pracbaza #praca #it

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ac0bc66ee95d57c223bd38
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
Jeżeli chcesz pracować w IT, to musisz się rozwijać. Rozumiem, że pierwsza praca w IT to ciepły #!$%@?łek, ale -niestety - rzadko wiąże się z rozwojem. Ja mam taką filozofię, że jeżeli czuje się zbyt komfortowo w jakieś firmie, to uciekam do innej. Nie bój się zmiany i tego, że sobie nie poradzisz. Nikt nie będzie wymagał od Ciebie bycia wymiataczem od razu. Pomyśl w ten sposób, że dzięki zmianie firmy zdobędziesz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zmieniaj. Z reguły im większa firma, tym większe możliwości rozwoju jak i kasy. Nawet jak Ci się nie spodoba dany działw firmie, to zmieniasz zespół i jesteś na nowym stanowisku praktycznie z nowymi ludźmi. Tego małe firmy Ci nie dadzą.
Minęło 9 msc, więc jako świeżak odbębniłeś swoje. Swoją drogą, gwarantuje CI, że jak dasz wypowieidzenie, to zaoferują Ci podwyżkę. Tak to działa w IT:)
@Latoya: Zdarzają się i ponuraki w teamie z którymi nie pogadasz nawet o pogodzie, jak o coś się zapytasz to patrzą jak na wroga i nie dostaniesz żadnej odpowiedzi