Wpis z mikrobloga

Mam lampkę (ledową) Kanlux Dosan, coś jebło w środku na płytce i nie działa sensor-ściemniacz.
Jest to ten element o trzech nóżkach (oznaczono czerwonym kółkiem) - z początku myślałem, że to jakaś przetwornica - być może taka sama jak Q2 (pomarańczowe kółko) czyli TL431 jednak po wlutowaniu na pająka takiej samej lapka ciągle świeci - nie reaguje na sensor.

Dzisiaj z ciekawości wpisałem nazwę płytki tj.: 7073-A KW-PCB i wyszukało mi tylko jeden wynik z grafiki właściwie :
https://blog.csdn.net/autolsj/article/details/126860507
Na dole też ktoś schematy rozrysował.

Według tych krzaczków element Q1 to Q1N-MOS A07T, dodatkowo na stronie napisane jest, że to NPN 8050.

Ktoś może pomóc co to za element, czy da się kupić ten NPN 8050 lub coś podobnego ?
I druga sprawa czy tą uszkodzoną ścieżkę da się zmostkować drucikiem (prawdopodobnie do nóżki emitera o ile to NPN8050), bo chyba odbudować jej nie da rady jakoś :D ?

Na obrazku po lewej moja płytka, po prawej ta ze strony z krzaczkami.

#elektronika #pytanie #lampka
Pobierz Dezynwoltura - Mam lampkę (ledową) Kanlux Dosan, coś jebło w środku na płytce i nie d...
źródło: comment_1672172453iIqcv5F2OSBqpSc9CO8Cqd.jpg
  • 12
@emdey: @FFFFUUUU:

AO3400


@emdey: jutro popytam w elektronicznym, bo szczerze mówiąc nie chce mi się miesiąc czekać na element.
To co podali na tej stronie NPN8050 to chyba nie jest mosfet ?

obudowa SOT-23

Ja raczej kupię tą z 3 długimi nóżkami, bo ścieżki nie ma dla tej w SOT-23.