Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy osoby wykonujące zawody prawnicze/lekarskie muszą odczuwać swego rodzaju misję? Przyjmując, że ktoś decyduje się iść na studia prawnicze z nastawieniem na bycie adwokatem bądź sędzią to raczej ciężko wykonywać takowe zawody bez poczucia misji. Podobnie z lekarzami. Myślicie, że ma to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości? #prawnicy #prawnik #lekarze #kssip

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ab05d46ee95d57c2239bf3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
Jako przyszła lekarka od zawsze czułam spełnienie pomagając innym. W tym odnajduje sens swojego życia. W pewnym stopniu jest to misja. Na pewno ponaga to odsiać osoby bardzo zmotywowane od tych, kierujących się innymi pobudkami.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Problemem nie jest to, ze lekarze czy prawnicy nie "odczuwaja misji" tylko to, ze bardzo czesto nie kieruja sie podstawowym kodeksem etyki swoich zawodow. Ta cala "misja" jest wlasnie tam.

Lekarz czy prawnik to zawody zaufania publicznego i ich wykonywanie wiaze sie z duza odpowiedzialnoscia. Jesli chcesz wykonywac ten zawod, to czy ci sie to podoba czy nie, musisz przestrzegac wspomnianego kodeksu. Wiec te misje mozesz sobie olac, ale nie
  • Odpowiedz
bardzo pięknie, ale co w sytuacji jak pacjent umrze Ci na stole albo jak spotkasz się z sytuacja gdzie Twoje poczucie sprawiedliwości zostanie zaburzone i mimo swoich największych chęci nie będziesz w stanie zaspokoić tego poczucia sprawiedliwości?

Miło jeat mieć uczucie że robisz coś dobrego dla drugiego czlowieka ale poczucie misji i chęć zbawiania świata, w sytuacji w ktorej co chwila będziesz się spotykała z okolicznościami gdzie nic nie możesz zrobić to
  • Odpowiedz
  • 0
@Niemamwiedzy nie wszyscy lekarze to chirurdzy i pracownicy soru ( ͡º ͜ʖ͡º) tak wiem, kiedyś solidnie odbije się od rzeczywistości, ale póki mogę, to żyje w kolorowej bajce bycia lekarzem
  • Odpowiedz
@jxvbqw tak jak nie każdy prawnik siedzi w sądzie, co nie zmienia faktu że z niesprawiedliwością (cierpieniem ludzkim) spotyka się na codzień. Co prawda jest ona bardziej odległa i nie az tak namacalna ale jednak się z nią spotyka.

Nie no, sam też przechodziłem etap zbawiania świata i każdy młody człowiek przez niego przejdzie. Nigdzie nie mówię że trzeba być cynikiem. Natomiast w dłuższej perspektywie trzeba się tego wyzbyć, jednocześnie nie pozbawiając
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: lekarze i prawnicy muszą odczuwać misję bycia lepszym od reszty społeczeństwa xD. Bardzo ciężko w dzisiejszych czasach o kogoś z tych dwóch fachów bez ego #!$%@? w kosmos :D, zwłaszcza jeżeli chodzi o lekarzy. Do tego dochodzi presja otoczenia, muszą brać fajne furki w leasingi, drogie ciuchy, generalnie zbyteczne rzeczy dające pozór bycia lepszym od przeciętnego zjadacza chleba. Tymczasem pan Jurek ogrodnik czy hydraulik Mietek za rozłożenie styropianu i rurek
  • Odpowiedz