Wpis z mikrobloga

Jak ogarnąć temat kompulsywnego objadania się? Zmagam się z tym od 5 lat i dalej nie umiem sobie z tym poradzić. Chodzę na terapie i generalnie sobie chwale, bo w innych sferach życia jest poprawa, ale z jedzeniem dalej lipa straszna ( ͡° ʖ̯ ͡°). Od początku uzależnienia przytyłem 8kg co może nie jest dużą ilością, ale uprawiam jednocześnie sport, w którym waga jest ważna co jest dość frustrujące. Najgorsze w tym uzależnieniu jest to że nie jest tak jak z alkoholem np. że można go odstawić i nie wracać. Jeść trzeba, a niewielka granica jest pomiędzy normalnym jedzeniem, a napadem. Ktoś przeszedł podobny proces i ma jakieś rady, bo już nie daje rady.
#uzaleznienie #jedzenie #psychologia #zalesie #terapia
  • 10
  • Odpowiedz
@KomendaGlownaPolicji: Mogę zjeść 4k kcal w ciągu godziny, przy tym jem znacznie szybciej, najczęściej w ukryciu żeby nikt nie widział. Mogę jeść pomimo tego, że czuję bardzo duże przejedzenie - boli mnie żołądek, zbiera mi się na wymioty, czuję się słabo. Chodzi o to, aby zapchać głód emocjonalny. W gorszych momentach temat powtarza się codziennie
  • Odpowiedz
@Grubszy123: Zacznij liczyć kalorie tego co jesz, a do tego musisz ważyć WSZYSTKO co jesz. To co da obraz jak twoja dieta odstaje od realiów. Poszukaj co możesz w diecie zamienić by było w ciągu dnia min. 25g błonnika. Błonnik + woda = uczucie sytości ( ). Warzywa możesz bez limitu jeść. Umiesz gotować ? Jak nie to naucz się 2-3 zup. To powoduje, że
  • Odpowiedz