Wpis z mikrobloga

W 2022 roku:
-Przebanzowilem się z fabryki smrodu na it (poświęciłem 2 tygodnie na bootcamp)
-Praca w it miesiąc po bootcamie, 8msc (Junior 4k)
-Zmiana roboty na developera (7k netto na uop)
Plany na 2023:
-podwyżka na 10k
-ogarnięcie zagranicznego kontraktu (bo chce się zarabiać w euraskach)
I co nie da się?
#pracait #programowanie #rozwojosobistyznormikami
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Super przykład. Dzięki.
Jakieś specjalne predyspozycje, mózg mat-fiz, inf-mat? Czy na spokojnie bez szczególnych talentów branżowych?
  • Odpowiedz
  • 13
@login_89 ja po polibudzie wydział mechaniczny, poszedłem w stronę właśnie inżynierii w fizycznym sensie, ale to ślepy zaułek, jakiś nadludzki wysiłek trzeba włożyć jak dla mnie żeby dobrze z tego żyć i mnóstwo stażu pracy + odpowiedzialność (zły kod, poprawiasz, źle zaprojektowane coś, rozwali się coś za x tysięcy lub ktoś może zginąć) Zarabiam po roku tyle co koledzy po mgr + 5 lat w zawodzie, czyli no ich sufit (mowa
  • Odpowiedz
  • 16
@Ulany_Utopiec owszem też zauważyłem nachalne naganianie na bycie programista ale prawda jest taka że jak nie ma się zmysłu ogólnie inżynierskiego, zdolności do nauki samemu, zdolności szukania w Google (serio to ważna umiejętność może wydawać się śmieszne xD) to za daleko się nie dojdzie, no może na jakieś testowanie czy coś
  • Odpowiedz
Jakieś specjalne predyspozycje, mózg mat-fiz, inf-mat? Czy na spokojnie bez szczególnych talentów branżowych?


@login_89: jakiś nowy trend? Nie mogę do IT bo mam z-----a genetykę? Normalnie jak przegrywy co się żalą, że bez kwadratowej szczęki i 190 cm wzrostu nie da się znaleźć dziewczyny.
Weźcie się po prostu do nauki i skupcie sie
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: Nie, poprostu wolałbym tym razem mniej ryzykować inwestując w to czas i pieniądze.
Podejrzewam, że mi więcej czasu zajmie bo mam problemy właśnie ze skupieniem. Przy zadaniach mat zaraz mi nogi latają, obgryzam paznokcie, burza myśli i chooj z rozwiązaniem ;)
  • Odpowiedz
@Matis666: szanuje mocno

jakiś nadludzki wysiłek trzeba włożyć jak dla mnie żeby dobrze z tego żyć i mnóstwo stażu pracy + odpowiedzialność (zły kod, poprawiasz, źle zaprojektowane coś, rozwali się coś za x tysięcy lub ktoś może zginąć)


o to to
inżynier here i właśnie z takiego samego powodu uczę się kodzenia a na wiosne będę szukał jakiegoś przytulnego juniora
  • Odpowiedz