Wpis z mikrobloga

@JustKebab: Sooo. Jeśli nigdy nie rysowałeś, wybierz sobie artystę którego lubisz albo kilkadziesiąt-set artów. I próbuj je powoli analizować i odtwarzać. Nie bój się "tracingu" dopóki robisz to dla treningu i przyzwyczajenia się do rysowania to jest git. Programy możesz se na poczatek taką fire alpacę zainstalować. Taki gorszy sai. Clip studio alternatywa to jakaś krita. Powodzenia!
@JustKebab: U mnie Clip rozwala wszystkie inne programy. Jest szybki, nie wymaga +100GB miejsca, aby zapisać prace czy postawić nową wartstwę (tak o #!$%@? cache PS mowa) i masz nawet wbudowaną wyszukiwarkę pędzli itp.

Na początek możesz używać Krity, bo można tam robić cuda, co David Revoy udowadnia.

Nie wiem, w jakim stylu chcesz iść. Bardziej anime czy bardziej semi.
No ale podrzucę parę ważnych kanałów na YT:
Proko (chyba najpopularniejszy)
@BlackReven: Co do stylu to docelowo bym chciał rysować jakieś krótkie historyjki w stylu Asano czyli przerabiać zdjęcia w PS/naśladować zdjęcia na mangowe tła + dorysowywać postacie. No i jakieś krajobrazy miejskie i naturę w typowo animcowym stylu czyli takie tła jak np w filmach Shinkaia. Takie typowe anime arty niezbyt mnie interesują, żeby je samemu rysować.

No, ale to wiadomo - za jakieś 10 lat się może uda xD więc