Wpis z mikrobloga

Klasyka rodzinnych świąt pod tytułem "Znachor".
Nie umiem wygooglować gdzie toczy się akcja filmu. Znalazłem informację, że chodzi o miejscowość Radoliszki. Ale gdzie to jest? Czy taka miejscowość w ogóle istniała?
W geograficznym słowniku Królestwa Polskiego taka miejscowość nie widnieje.

Trochę #znachor Trochę #historia trochę #geografia trochę #literatura ale przede wszystkim #niewiemjaktootagowac
Pobierz kartofel - Klasyka rodzinnych świąt pod tytułem "Znachor".
Nie umiem wygooglować gdzi...
źródło: comment_1672005305GnsFKQmCih35hWU7VDYoBF.jpg
  • 10
@eugeniusz_geniusz
@kartofel

"Ziemia w okolicy nie była ani zbyt bogata, ani zbyt żyzna, ot, żytnio-kartoflana i przeważnie należąca do drobniejszej szlachty i chłopów, ale żyta do przemiału Prokopowi nie brakowało, bo konkurencji żadnej w pobliżu nie miał, nie licząc wiatraka w odległej o pięć kilometrów litewskiej wiosce Bierwintach. A ten na osiemdziesiąt chat nastarczyć nie mógł, bo Litwini odznaczali się wyjątkową gospodarnością i niejeden z pięciu dziesięcin więcej zebrać umiał niż białoruski
Nie umiem wygooglować gdzie toczy się akcja filmu.


@kartofel: prze uj z ciebie xddd

Zdjęcia do filmu realizowano w Bielsku Podlaskim, pałacu w Radziejowicach, młynie wodnym w Skolimowie, Piekarach (gmina Piątek) oraz Łodzi (Polska).
@Matpiotr nie pytam gdzie był kręcony film, tylko gdzie toczy się akcja. Gdybyś przeczytał wątek to byś wiedział, że chodzi o fikcyjną miejscowość Radoliszki która znajdować się miała gdzieś na wschodzie Wileńszczyzny.
@Matpiotr Ale akcja filmu to nie jest miejsce kręcenia. Jak akcja Star Warsów toczy się na Tatooine, to myślisz, że kręcili to na Tatooine? Albo odwrotnie, jak kręcili w Tunezji, to akcja Star Warsów dzieje się w Tunezji? XD

Ciśniesz chłopa, a sam nie rozumiesz pojęć, których używasz.