Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, czy mieliście/macie w rodzinie przypadek demencji starczej i może dysponujecie jakimiś radami. Mój tata ma 70 lat. Już od jakiegoś czasu zdarzało mu sie zapominać pewnych rzeczy typu gdzie położył klucze, czapkę itp ale to było jakieś takie niegroźne. Teraz przyjechałam do domu na święta i tak jakby w 2 tygodnie jego stan sie pogorszył dość mocno. Według mnie mówi trochę od rzeczy, chciał użyć telefonu jako pilota do telewizora, bo przecież tak sie robi, zapomniał ze jest wigilia mimo ze ubierał choinkę pare godzin wcześniej. Wiem ze tego typu rzeczy są nieodwaracalne ale czy mieliście taki przypadek? Do jakiego lekarza najlepiej sje udać? Czy są jakieś leki które pomagają w tym i pozwalają to skutecznie wyhamować?

#demecjastarcza #medycyna #lekarz #starosc #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
Czy są jakieś leki które pomagają w tym i pozwalają to skutecznie wyhamować?


@cosset: generalnie nie ma. Choć wszystko zależy od człowieka. Niestety, jak mieszka sam, trzeba pomyśleć o opiece. Szukaj geriatry.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nieszkodnik: Mieszka z mama i bratem. Ja tez bywam co weekend -dwa. Teraz rzuciło mi się w oczy to jego dziwne zachowanie, tak jakby jeszcze 2 tygodnie temu było inaczej. Dlatego chciałabym go pilnie wysłać do lekarza a nie czekać na pogorszenie.
  • Odpowiedz
@cosset Moja śp. babcia miała Alzheimera i takie właśnie zaniki pamięci, mylenie się to było coś trudnego dla wszystkich, dla niej, dla nas. Pamiętam, że wtedy pomagały jej leki od psychiatry i to bardzo, tylko tam jeszcze była inna kwestia zdrowotna. Ważne jest też dla Ciebie i reszty rodziny, żeby na siłę nie wyprowadzać z błędu, bo taki człowiek i tak tego nie rozumie, póki nie wróci do siebie, a Was może
  • Odpowiedz
@cosset: to wyglada jak początki Alzheimera, sąsiadka mojej mamy ma i zaczynała od tego, ze solila zupę cukrem bo tak myślała, ze gites, aktualnie jest zamknięta w domu na klucz bo już kompletnie nie kontaktuje. Straszna choroba.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@cosset: Szybki podstęp objawów może być wtornie do chorób internistycznych, infekcji dróg moczonych, zaniedbanej cukrzycy, nawet nagłej toksycznej nadczynności tarczycy. Wizyta u lekarza rodzinnego na początek.
  • Odpowiedz
  • 2
@cosset Do lekarza rodzinnego, bo mogą to być przycyzny związane z wiekiem a może być infekcja, wahania glikemii i wiele innych stanów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka: Dzięki za odpowiedz. Ma dość wysoka gorączkę, wiec możliwe ze od tego. Podaliśmy mu leki i jak nic nie spadnie to po świętach do lekarza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cosset: Z dość wysoką gorączka i objawami splatania to może wskazywać na postępujące majaczenie od np silnej infekcji dróg moczonych. Nie czekajcie.
  • Odpowiedz