Wpis z mikrobloga

Kurde kupiłem sobie słuchawki EPOS Hybrid H3 i teraz wpadłem w mały audiofilizm i chyba będę zakupował coś wysokoimpedacyjnego oraz wzmaka xD Całkowicie inne brzmienie niż na zwykłych starych senheiserach rozklekotanych czy na moich głośnikach, dźwięk jest taki jakby sam Pan Jezus malusieńki mnie w uchu paluszkiem grzebał delikatnie. Synestezja się odpala i "czuje" dźwięk, jaki jest hmm łagodny. A to zwykłe słuchawki na USB-C ze swoją kartą dźwiękową.

A no i dopiero teraz zauważyłem jak niską jakość ma spotify w porównaniu do flac. Odpaliłem sobie Pink Floyd - Atom Hearth Mother i od razu poczułem różnice, chyba wezmę próbny okres #applemusic
#audio #audioboners #sluchawki #muzyka #epos #spotify
ButtHurtAlert - Kurde kupiłem sobie słuchawki EPOS Hybrid H3 i teraz wpadłem w mały a...

źródło: comment_1671924230OxjYyBYMun7ZcNS46t4Nwp.jpg

Pobierz
  • 15
@L3gion: Ale ja wiem czego oczekuje, chciałbym mieć trochę głośniejsze i z lepszym basem, te wg. producenta mają 20hz-16khz, moim zdaniem zaniżone bo wysokie ładnie grają, ale ten bas jest taki "niepełny", musieli trochę pójść na kompromis ale jak na słuchawki do grania na usbc więc ze swoim DAC i wzmakiem wbudowanym grają super. A wole też ostatnio słuchać na słuchawkach niż na głośnikach wiec bede myslal nad zakupem jakichś git.
@ButtHurtAlert: bo to co cytujesz to tylko połowa specyfikacji i na tej podstawie nie możesz wywnioskować jak dobrze odtwarzają bas a jedynie czy są w ogóle zdolne do jego reprodukcji. To czego potrzebujesz to w jakiej tolerancji jest podane pasmo tj. zwykle +-3dB a więc 20Hz - 16kHz dla +-3dB. Jeśli któryś z zakresów ma wyższą tolerancję to tym gorzej.
@hero207 Dupa tam. Z tej specyfikacji to sobie zupy można nagotować najwyżej. Ona totalnie nie mówi o tym jak słuchawki grają. Te zakresy zawsze są z czapy. Jedynie skuteczność słuchawek w połączeniu z impedancją coś powie o mocowych wymaganiach.
@ButtHurtAlert mirki powyżej mają rację, jeśli przy tych słuchawkach czujesz audiofilski charakter to musiałeś słuchać szrotu xD
@hero207 Jedyne pasmo przenoszenia warte uwagi jest z wykresu FR. Żadne liczbowe zakresy w specyfikacjach nie mają sensu, nawet jeśli tam wrzucą zakres do 100kHz jak np. w MDR-Z7. Nie odzwierciedla to niczego, szczególnie, że powyżej tych ~20kHz właściwie dźwięk nie ma dla nas znaczenia, a Sony nabierze frajerów na high-res....