Wpis z mikrobloga

@OddajButa123 o seksie (ale chyba żaden katol nawet najbardziej zagorzały nie zabrania komukolwiek mówić o seksie, przynqjmniej zadnego takiego nie spotkałem) się zgodzę ale narkotyki w mainstreamie? XD to nie znam ani jednej chyba że marihuana jest narkotykiem. Ja w radiu to tylko słyszę sanah, Podsiadło, zawialow i inne tego typu rzeczy. Ja uważam, że atak na Podsiadło jest debilny, bo IMO nie ma sprzeczności między jednym a drugim, ale próba tłumaczenia
@smutny_czlowiek: @rudy_karzel: @SmakoszKotow: @ppanicz: @czajqa:

W innych rozmowach również nie ukrywał swojego stosunku do Kościoła - a w ostatnich tygodniach ukazało się ich sporo, przy okazji premiery nowej płyty artysty. "Newsweekowi" mówił: "Choć sam się identyfikuję jako ateista, to wiara zawsze mi imponowała".


Wywiad (niestety płatny) dostępny tutaj: https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/dawid-podsiadlo-o-dorastaniu-hipokryzji-politykach-i-nowej-plycie-rozmowa/9ywjrmv

Skończcie z tymi fikołkami, że dokonał apostazji, a nie jest ateistą. Oprócz wiary najwyraźniej od zawsze imponowały mu
@Winsomeboy

podobnie jak białemu nikt nie broni śpiewać murzyńskich piosenek.


jestes sto lat za murzynami rasisto, to sie nazywa "Cultural Appropriation" i jest forma skrajnego rasizmu. Bialym nie wolno rapowac czy nosic dredow.
@Neobychno: Hmmm stacja wynajmuje piosenkarza do wykonania jakiegoś utworu. Czy to nie jak wynajęcie osoby do wykonania czynności zupełnie wchodząca w zakres działaności danej osoby?
@AdelbertPeel: Nie,akt apostazji czyści Cię ze wszystkich sakramentów w tym ze chrztu,chrzest jest sakramentem ,który robi z Ciebie chrześcijanina. Apostazja to nie odejście od Kościoła Katolickiego tylko od Chrześcijaństwa.
jak rozumiem w drugą stronę też to działa i katolicy rowniez nie moga słuchac/spiewac piosenek stworzonych przez ateistow czy tam ludzi innej religii, czy wtedy juz nie?


@OddajButa123: Kolędy to nie są "piosenki stworzony przez katolików", tylko pieśni religijne o treści wyrażającej prawdy wiary katolickiej. To tak jakby katolik śpiewał piosenki o tym, że Boga nie ma, a Chrystus nie istniał, bo mu dużo zapłacili. Może i może, ale #!$%@? hipokryzją
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rakiwo: bzdura i albo o tym wiesz i zgrywasz trolla albo ta druga opcja.
Sam kościół katolicki uważa, że chrzest jest w żaden sposób niezbywalny, dlatego sam akt apostazji nie wypisuje cię na zawsze z kościoła.
Twoje słowa to niesłuszne nadawanie nadrzędnej pozycji rzymskiemu katolicyzmowi wśród wielu różnych wyznań chrześcijańskich.
A jeśli chodzi o wyjście z kościoła ja preferuję inną drogę; ochrzcić się "drugi" (a tak naprawdę pierwszy świadomie) raz. To
@Neobychno: Zabawne, ze kosciol katolicki przejal kacapskie okreslenie slowiańskich Szczodrych Godów do nazwania po*#!$%@? z tegoż święta piesni radosci, plodnosci i pomyslnosci
W ogole wiekszosc zwyczajow wigilijnych to kalka z poganskich swiat.
A teraz jakis random na wykopie krytykuje piosenkarza, ze ten spiewa te piosenki choc dokonal apostazji XD
kolędy nie są pieśniami wyrażającymi prawdy wiary katolickiej ponieważ zarówno protestanci jak i prawosławni śpiewają kolędy i jednocześnie nie są katolikami.


@AdelbertPeel: Bo część treści wiary jest wspólna dla rożnych wyznań chrześcijańskich. Poza tym w USA są np. protestanckie kolędy, których katolicy nie śpiewają - właśnie ze względu na sprzeczną z katolicyzmem treść (np. Mary did you know). Nie zmienia to w żaden sposób faktu, że polskie kolędy są religijnymi pieśniami
@Neobychno:

Maja wiele wspólnego z religią - ale raczej nie twoją, ubieranie choinki to germanski zwyczaj, 12 potraw, prezenty, sianko pod obrusem i miejsce dla zbłąkanego wędrowca to pogańskie zwyczaje, także zgodnie z twoją logiką nie ma u Ciebie w domu żadnej z tych rzeczy, skoro poganem nie jesteś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ubieranie choinki to germanski zwyczaj


@ruszka: Ubieranie choinki to akurat typowo katolicki zwyczaj, bo odnosi się do wycięcia pogańskiego świętego gaju przez bodajże św. Bonifacego. Natomiast wbrew temu, co twierdzą gimboateiści, Kościół nigdy nie odcinał się od całości dziedzictwa pogańskiej Europy, uważając je za w dużej mierze wartościowe. I żaden katolik nie ma problemu z tym, że takie zwyczaje kontynuuje. Przecież sam papież do dzisiaj nosi tytuł Pontifex Maximus, dawniej przysługujący
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rakiwo:

Zasadniczo akt apostazji to taki certyfikat, że nie wierzysz i nie chcesz mieć nic z tą "wiarą" wspólnego, więc jednak potem występowanie w kościele i śpiewanie o tym, że Jezus się narodził jest trochę idiotyczne i zakrawa o hipokryzję.

Czyli jeżeli chciałbym zostać członkiem kościoła, w którym za gwałcenie dzieci nie przenoszą do innej parafii to też nie mogę oficjalnie wystąpić z kościoła rzymskokatolickiego?
Dobra, wytłumacze wam coś, co doskonale wiecie... po prostu udajecie głupków by pasowało to do przekazu.

Wyobrazcie sobie, że chrześcijanie to jedno panstwo, mieszkają sobie w jakichś granicach ustaniowionych. Ich hymnem będzie pewnie jakaś kolęda. To nie piosenka "trójkąty i kwadraty" Dawida Podsiadło, którą może sobie śpiewać każdy i tuptać nogą, tylko to pieśń kościelna na cześć jakichś wydarzeń. Np narodzin Jezusa. Dlatego porównanie do hymnu państwowego według mnie jest trafne. Ten
jak rozumiem w drugą stronę też to działa i katolicy rowniez nie moga słuchac/spiewac piosenek stworzonych przez ateistow czy tam ludzi innej religii, czy wtedy juz nie?


@OddajButa123: Słabo rozumujesz. Kolędy często sławią Boga, czasem są to fragmenty psalmów, czy Pisma Świętego. Śpiewanie przez ateistę/antyklerykała dla kasy jest uber hipokryzją.
Czy ktoś, kto nie jest wierzący i nie ma nic wspólnego z kościołem może śpiewać kolędy? No może. Tak samo jak Polak może śpiewać God save the King, ale czy Polacy śpiewają brytyjski hymn? No nie wiem, pewnie niektórzy tak, jacyś fani muzyki, którzy doceniaja kompozycję.


@Neobychno: Jakby był koncert z hymnami różnych krajów to jak najbardziej Polak mógłby śpiewać God Save the Queen.

Jak jest koncert z kolędami to będą
@kilemile:

Co ciekawe zwyczaj dekorowania drzewka początkowo traktowany był przez kościół jako pogański i mocno krytykowany.


https://regiodom.pl/skad-wziela-sie-tradycja-ubierania-choinki-na-boze-narodzenie/ar/c9-15517483

Ale nawet jeśli, to katolicy mogą uznawać coś co nie pochodzi od ich wyznania, ale ateiści już nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Katolicy robią coś co robią poganie - super, wspieramy dziedzictwo i tradycje. Ateiści robią coś, co robią katolicy - haha gimboateiści xD