Wpis z mikrobloga

#motoryzacja szukam nowego auta, sport sedan dla rodziny 2+2. Mam problem.
Jedyne co mi spełnia to alfa giulia veloce/estrema.

Minima. Dobre prowadzenie. Potrzebuję 4x4. Fajny look. Z 300 koni z czipem lub bez.

Alfą pojeździłem i sprawia wrażenie ciasnej. Mam focusa mk3.5, lexusa CT. Alfa nie jest bardziej przestronna.

Nie bardzo mam pomysł. Ceny merca C odleciały plus "niezawodność". BMW 3 z tabletem mnie wkurza. Oboma jeszcze nie jeździłem. Audi ze względu na umiejscowienie silnika nie biorę pod uwagę. Jeździłem kilkoma audi i nic mi się w nich nie podoba - takie golfy bez polotu. q7 bardzo spoko ale szukam czego innego.

Blisko ideału pewne byloby bmw5 z 6cyl ale cena.

Czy coś ma podjazd do alfy, która kosztuje 215-230k? To blisko górnego budżetu.
  • 40
@wielowitamin: 200k to jest dzisiaj nic skoro golf zaczyna sie od 118 a pug 508 z wpisu nizej na tym tagu zaczyna sie od 180.

Na bmw teraz sa rabaty 10% wiec szału nie ma ale juz cos jest. W dodatku mozna trafic auta stockowe ktore nie zostały odebrane.

Jeali alfa segmentu D jest dla ciebie za ciasna to masz troche zbyt wysokie wymagania. Jak juz to siup sie na bmw
@wielowitamin: kanapa autobus? Superb naprawdę dobrze się prowadzi i świętnie maskuje wymiary zewnętrzne, jeśli chodzi o odczucia zza kierownicy :) ma pokłady przyczepności, komunikatywny układ kierowniczy i niezły zawias, całkiem sprężysty. Na granicy jest przewidywalny i neutralny, mega stabilny, w czym też pomaga duży rozstaw osi.

Kanapa to poprzednia generacja 508 i C5 - wciąż te wozy fajnie się prowadziły i dało się je lubić zza kierownicy, neutralne w zakrętach, a
@cwlmod: mam fokę mk3.5 i przestronność jest porównywalna. Wymiary też. Obiektywnie :)

wiem że się zrobiło drogo

5 byłoby autem ostatecznym kupię 5tkę to będę jeździł 8-10 lat. Tak jak lex dla małżonki - będzie jeździć aż starsza córka dorośnie do prawka ;)

@lemansblue: .Pomyślę. Fajna fura nawet ale faktycznie to jest przednionapęd i profil boczny auta mi mocno nie leży - proporcje ma #!$%@?. Długie tylne drzwi i zwis.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielowitamin: ten dolaczany napęd nie jest taki zły. To już nie czasy a3 8l. Od chyba 4 czy 5 generacji jest minimum przekazywane 10% momentu na drugą oś, nawet przy spokojne jeździe na wprost
to co nie patrzę to jednak po prostu drogo

audi (ble) a4 45 265 w stline sport zawias - 250k+ - czy to jest faktycznie quatro czy dołączany?
bmw 3 330x - z 260, m340 z minimalnym nalotem za 300- ideał ale za drogo, na otomoto wisi piękna żółta sztuka
bmw5 330mhev z potencjałem na czipsa ~390 koni ale ponownie 290+
merc cla 35 ale plastik fantastik, za jakies 250 pewnie się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielowitamin: w twoim budżecie będzie stinger GT, który stock vs stock zgniecie osiągami wszystkie te auta, które powyzej wymieniłeś (poza m340) tylko że będzie palił swoje
@cwlmod: tak foka w tej wersji to takie old-shool gti szybsze niż większość rzeczy na drodze z fajnym dźwiękiem i manualem ale nie wyścigówka. Auto moje od nowości w mojej specce, fantastycznie utrzymane i ogólnie to je lubię.

Chcę szybsze większe wygodniejsze i lepiej wykonane. Napęd 4x4 must bo niby mieszkam w mieście ale na domkowie z niskim prio na odśnieżanie. Chętnie w manualu ale takie auto już nie istnieje :D
@wielowitamin: możesz miec wrażenie ciasnoty bo typ napędu faktycznie znacząco wpływa na ilosc miejsca. Zachwycałem sie bmw f20 bo najmniejsze i najtansze auto z rwd ale jak kupilem hyundaia to byłem w szoku ile miejsca jest z tylu. Przy tym bmw to Hyundai wyglada jak limuzyna.

A te jakies cupry formentor czy leony st? Ja bym zainteresował sie tym superbem. Sam nie jezdzilem ale na sucho wyglada ciekawie.
@cwlmod: znajomy ma superba 280k. Jechałem za nim - kanapa. Sam mówi że kanapa. Nie biorę pod uwagę.
Ja tak fokusa kupowałem. Każdy kompakt był przestronniejszy z tyłu i miał większy bagażnik. Ale fokus najlepszy zawias i najlżejszy plus wiedziałem co to za silnik - to samo co w fieście st którą jeździłem i to wspaniałe auto jest.

suvy skreślam
Cupra leon bardzo fajna oferta ale jak z golfem - chciałbym
@wielowitamin: Te nowe bmw 3/5 to też są takie kanapy. To sa inne auta niz kiedys. Spójrz na wagę, seria 3/4 wazy 50kg mniej niz seria 5?

Wiem ze ty nie masz prawdziwego hot hatcha, ale dla mnie wszystko juz jest kanapowe odkąd mam tego hyundaia.

Ja znowu zapatruje sie na suvy jako najtanszy sposób na auto maksymalnie komfortowe. Ostatnio jezdzilem audi a4 sline z USA i tam chyba było zawieszenie
@cwlmod: stinger odpada bo łączę kropki. Znam pośrednio trzech właścicieli r4 i gt i obrazek jest taki, że to się psuje.

bmw 16% ceny off = r4 mpak z przyzwoitym wyposażeniem to 250k. Nad tym myślę.

Idealo m340i ale 300k na wejściu i myślę nad importem lub używką z minimalnym przebiegiem. Szkoda że nie własny konfig ale może się trafi coś ciekawego. Zupełnie się nie spieszę - mam czym jeździć :)
@wielowitamin: i30N

W bmw teraz da sie wyłapać 10%. Jak chcesz wiecej to szukaj gotowych aut. Niestety dzisiaj za własny konfig płacisz lub czekasz mnostwo czasu. :/

O stingerze sie nie chce wypowiadać poza jedna uwaga ze kia daje 7 lat gwarancji