Wpis z mikrobloga

#motoryzacja szukam nowego auta, sport sedan dla rodziny 2+2. Mam problem.
Jedyne co mi spełnia to alfa giulia veloce/estrema.

Minima. Dobre prowadzenie. Potrzebuję 4x4. Fajny look. Z 300 koni z czipem lub bez.

Alfą pojeździłem i sprawia wrażenie ciasnej. Mam focusa mk3.5, lexusa CT. Alfa nie jest bardziej przestronna.

Nie bardzo mam pomysł. Ceny merca C odleciały plus "niezawodność". BMW 3 z tabletem mnie wkurza. Oboma jeszcze nie jeździłem. Audi ze względu na umiejscowienie silnika nie biorę pod uwagę. Jeździłem kilkoma audi i nic mi się w nich nie podoba - takie golfy bez polotu. q7 bardzo spoko ale szukam czego innego.

Blisko ideału pewne byloby bmw5 z 6cyl ale cena.

Czy coś ma podjazd do alfy, która kosztuje 215-230k? To blisko górnego budżetu.
  • 40
@wielowitamin: jeśli chcesz alfę, to poczekaj, zaraz lift będzie, w obecnej alfie nawet ledów z przodu nie można zamówić, jest przestarzała technologicznie, mam nadzieję, że lift to zmieni, bo ogólnie auto z charakterem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielowitamin: no to masz BMW 5 g30 530i z xdrive 2.0 252km nie słyszałem żadnych negatywnych opinii o tym silniku. Po programie masz +300km. Bardzo fajna skrzynia i prowadzenie jak na ten segment. Czego chcesz więcej?
superb prawie się łapie.


@modzelem: eliminuje go kryterium minimalne "dobre prowadzenie“. To jest wielkie auto, które te 280KM jest w stanie wykorzystać tylko na autostradzie.
@PeterFile: superb nawet 280 koni to jest kanapa autobus. Szybkie ale co z tego. boeing 737 też szybki ;)

@adrjenq: muszę pogadać ile to faktycznie kosztuje bo cennikowo 530xdrive z mpakietem i lakierem >300. Jeszcze dwa lata temu od cennika można było wyrwać 30% i byłoby to dużo auta w tej cenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielowitamin: z fajnym wyposażeniem i mpakietem będzie ciężko za okolice 200k jak ma być niesmigana, chyba że w grę wchodzi używka z małym przebiegiem na gwarancji. Moim zdaniem będzie lepiej trzymać cenę niż alfa.