Wpis z mikrobloga

@jarema87: za 25 tys kupisz renault laguna 3 2.0 benzyna 16 v z początków rocznika albo Megane 3 1.6 benzyna proste silniki tanie części
Możesz próbować też astrę j za 25 kupić
Albo forda fiestę MK7 1.4 ( 1.25 to ciut za słaby)
Chyba że chcesz coś większego to 25 tys powinno ci wystarczyć na Suzuki SX4 1.6 benzyna lub fiat sedici 1.6 bo to jeden h bo to jest
  • Odpowiedz
@jarema87: 50km w jedną stronę czy 50km dziennie? W obu wypadkach i tak bym wybrał tylko diesla. Do 25k ciężko coś konkretnego znaleźć ale polecił bym starsze BMW z silnikiem M47, 163hp lub 122hp. Niezniszczalne silniki i wydaje mi się że zostały na rynku już tylko te które są bez wszelkich chorób wieku dziecięcego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@s---k: nigdy w życiu. Te silniki sa tak awaryjne ze drugie tyle będziesz pakował w remont tego. Jak wygląd nie jest istotny dla siebie i nie masz uprzedzeń do tej marki auto to polecam: Skoda citigo, fabia iii lub vw up z silnikiem 1.0, słaby silnik ale oszczędny i pancerny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: jednostka 1.0 w autach które wymieniłem to jednostka wtryskiem pośrednim, system był opracowany w latach 90, Ecoboost o którym piszesz to nowy wynalazek z okolic 2010 roku, i niestety Wiem co mówię bo miałem swego czasu Forda Co prawda nie z tym silnikiem ale przebywałem na grupie posiadaczy Forda i nie było dnia w którym ktoś nie miałby problemu jakiegoś z tym silnikiem, Zwróć uwagę że Fordy z tym
  • Odpowiedz
@miauczar: przecież te ecoboost 1.0 uchodzą za jedne z lepszych jednostek napędowych, co pokazał czas, sam fakt, że w 1.0 masz żeliwny blok silnika już świadczy o tym że ktoś trochę pomyślał. Poza pierwszymi wersjami, nie ma problemów

Co do awaryjności trzeba nadmienić że silniki z początkowych lat produkcji boryka się z problematycznym układ chłodzenia który może doprowadzić do uszkodzenia uszczelki pod głowicą !!! Spóźniona reakcja kierowcy na ten defekt
  • Odpowiedz